ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

دَن میلمَن

دن میلمن (22 فوریه 1946) قهرمان سابق مسابقات جهانی ژیمناستیک (ترامپولین)، مربی دانشگاه، مربی هنرهای رزمی، پروفسور دانشگاه و نویسنده ی 14 کتاب است که به 29 زبان منتشر شده است.

دن با همسرش جوی در کالیفورنیای شمالی زندگی می کند. آنها سه دختر و دو نوه دارند.

ژیمناست بسیار موفق، مدرس دانشگاه استنفورد و نویسنده 13 کتاب در زمینه خودباوری است. مشهورترین کتابش زندگی نامه اش بود که به قلم خودش نوشته شد و با عنوان «راه جنگجوی صلح جو» روانه بازار شد. یک کار مشترک با آنتونی رابینز هم دارد به نام «جنبش استعداد بشری» که بسیار در جهان شناخته شده است.
 
:: از زبـان خودش :
"زندگی یک امر خصوصی نیست. یک داستان است و درس های آن زمانی مفید هستند که با دیگران تقسیم شوند."

در دسامبر 1966 طی گذراندن سال سوم در دانشگاه برکلی کالیفورنیا، یک سری وقایع خارق العاده در زندگی من اتفاق افتاد. همه چیز ساعت 3:20 صبح که برای اولین بار در پمپ بنزین شبانه روزی به سقراط (او اسم واقعی اش را نگفت اما بعد از گذراندن شب اول با او ناگهان به ذهنم خطور کرد نام حکیم یونان باستان را بر او بگذارم) برخورد کردم شروع شد.

قبل از 1966 زندگی بر وفق مرادم بود. من در محیطی آرام و در خانواده ای با محبت بزرگ شده بودم. بعدها در مسابقات قهرمانی ترامپولین لندن مقام خوبی به دست آوردم و سراسر اروپا را گشتم. زندگی لذایذ بسیاری به همراه داشت اما از آرامش یا رضایت ابدی خبری نبود.«هیچ وقت با هیچ کس و هیچ چیز کشمکش نکن. وقتی هل داده می شوی، بکش؛ وقتی کشیده می شوی، هل بده. مسیر طبیعی را پیدا کن و با آن خم شو. آن وقت با قدرت طبیعت متحد می شوی.»             "سقراط (جنگجوی صلحجو)”

حالا می فهمم که از یک نظر تمامی آن سال ها را خواب بوده و فقط خواب می دیدم که بیدارم، تا اینکه سقراط را ملاقات کردم و قرار شد او مربی و دوست من شود. هیچ وقت فکر نمی کردم که مجبور خواهم شد شاد زندگی کردن را بیاموزم و اینکه قوانین و راه های خاصی برای نگریستن به دنیا وجود دارد.

سقراط خطاهای راهم را در مقایسه با راه خودش که راه "جنگجوی آرام" است به من نشان داد. او دائماً زندگی پردردسر، نگران و جدی مرا مسخره می کرد تا اینکه بالاخره توانستم ار دید حکیمانه ی او شادی و مهربانی را ببینم.

 «هیچ لحظه ای معمولی نیست.»          

اغلب تا نزدیکی های صبح می نشستم و به حرف هایش گوش می دادم. کتاب "جنگجوی صلحجو" بر اساس ماجرای زندگی من نوشته شده اما یک رمان است. مردی که سقراط نامیدمش در حقیقت وجود دارد. از آن جایی که او روش خاصی در اختلاط با دنیا داشت گاهی مشکل می شد گفت او کجا رهسپار شده و استادان دیگر و تجربیات دیگر از کجا شروع شده اند.

 «زمین یک دست نیست بلکه از مولکول ها و اتم ها ساخته شده، دنیاهای کوچکی که با فضا پر شده اند و اگر فقط چشم هایت را باز کنی می بینی که مکانی از نور و جادوست.»     3 تیر 1397, 10:10 / رزومه بهترین سخنرانان ایرانی و خارجی

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up