ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

فیل مک‌گراو

مشهورترین روانشناس آمریکا زمانی با پدرش در ماشین زندگی می کرده
هنگامی دکتر فیل مک‌گراو تنها ۱۲ سال داشت، بی‌خانمان شد و مجبور بود با پدرش درون ماشین زندگی کرده و در شهر کانزاس سیتی بچرخند. این زمانی بود که پدرش دوره انترنتی روانشناسی را می‌گذراند.

مدتی بعد مک‌گراور هم دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری روانشناسی را گذرانده و به کلینیک پدرش در تگزاس پیوست. در دهه ۱۹۹۰ اپرا وینفری او را به شو تلویزیونیش دعوت کرد. او پس از مدتی به یکی از میهمانان دائمی برنامه اپرا تبدیل شد و سرانجام برنامه مشاوره زنده خودش را راه‌اندازی کرد.
 
اکنون سرمایه وی از راه نویسندگی و برنامه‌های تلویزیونی به بیش از ۲۸۰ میلیون دلار می‌رسد.
 
 
 
فیلیپ کالوین مک‌گراو متولد ۱ سپتامر ۱۹۵۰ نویسنده، روانشناس، و میزبان نمایش‌های تلویزیونی در امریکا است. وی میزبان مشهورترین برنامه ی تلویزیونی آمریکا ست که بیشتر با نام (دکتر فیل) شناخته می‌شود.
 
دکتر فیل، روانشناس مجری برنامه تلویزیونی (دکتر فیل) است. در ابتدا مک‌گراو، چندین بار به عنوان مهمان در برنامه (اپرا) حاضر شد. و به سوالات بینندگان پاسخ داد. پس از اینکه در این برنامه به شهرت رسید، اپرا تصمیم گرفت یک برنامه مستقل در اختیار او قرار دهد. مک‌گراو در برنامه دکتر فیل که هر روز بعدازظهر پخش میشد به سوالات روانشناسی و خانوادگی مردم پاسخ میداد. سال ۱۹۹۵ او که شرکت وکالت داشت، در جریان دادگاه اپرا راجع به نظراتی که در مورد جنون گاوی داده بود، به او بسیار کمک کرد. پس از موفقیت اپرا ونیفری در دادگاه، مک‌گراو، به‌طور منظم در برنامه او حاضر شد؛ تا اینکه از سال ۲۰۰۲ اپرا یک برنامه روزانه به او اختصاص داد. به زودی دکتر فیل یکی از مهمان‌های دائمی برنامه اپرا وینفری شد. و با کمک او برنامه‌اش را با مجوز باز پخش شروع کرد این برنامه به کمپانی اپرا وینفری، (هارپو) متعلق است دکتر فیل از طریق برنامه گفتگوی تلویزیونی خود که در آن چالش‌های زندگی روزمره مانند رابطه بین افراد، تربیت کودکان، کاهش وزن، و مسائل جنسی مطرح می گردد، هر روز به خانهٔ میلیون‌ها آمریکایی سر می‌زند و روزانه پخش می‌شود.
 
تکنیک دکتر مک‌گراو نسبت به روش‌های رایج در روانشناسی متفاوت است و به همین دلیل از طرف بعضی از پزشکان روانشناس مورد انتقاد قرار گرفت. ولی در عین حال بسیاری نیز روش او را می‌پسندد. دکتر مک‌گراو تا به حال چندین کتاب در مورد مشکلات زندگی خانوادگی و کاهش وزن نوشته است. . فیلیپ مک گرا در سال ۱۹۷۹ موفق به کسب مدرک دکترا در روانشناسی از دانشگاه شمال تگزاس گردید، اما طبابت را کنار گذاشت. او در سال ۱۹۹۹ و با انتشار کتاب راهکارهای زندگی مورد توجه زیادی واقع شد و این برنامه، هر روز موضوع خاصی را دنبال می‌کند، مانند "بدرفتاری بین خواهر و برادرها"، "مجرمان جنسی در همسایگی شما"، و "عضو چاق و تپل و لوس خانوادهٔ من". و کارشناسان آنان را راهنمایی می‌کنند و دکتر فیل هم همیشه در آن جا حضور دارد و رک و پوست کنده به آنان می‌گوید "واقع بین باشند" و زندگی خودشان را ارتقا دهند.22 خرداد 1397, 15:19 / هیچ وقت دیر نیست

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up