ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

زندگینامه بیل گیتس

داستان جالب درباره بیل گیس 
بیل گیتس در دوران دبیرستان موظف به نظارت بر کامپیوترها و تنظیم برنامه کلاسی بود. او از این فرصت استفاده کرد تا کلاس را با همه دخترهایی که به آن‌ها علاقه داشت، پر کند.

او در دوران دانشجویی خود در دانشگاه هاروارد هیچ‌وقت سر کلاس‌هایش حاضر نشد. به‌جای آن‌ها سراغ کلاس‌ها و دوره‌هایی می‌رفت که خوشحالش می‌کردند. ولی با معجزه شب امتحان؛ همیشه بهترین عملکرد را در امتحانات پایان ترم داشت و بهترین نمره‌ها را کسب می‌کرد.

زمانی‌که ۲۰ سال بیشتر نداشت و در هاروارد تحصیل می‌کرد، موفق شد یک راه‌کار بی‌نظیر برای مشکل معروف "مرتب کردن پنکیک" که حدود ۳۰ سال بدون راه‌حل باقی مانده بود؛ ارائه کند. وقتی استاد وی که یک پروفسور بود؛ وی را صدا کرد تا به او بگوید قرار است موفقیتش تحت یک مقاله دانشجوبی منتشر شود؛ اصلا اهمیتی نداد؛ چون او به فکر چیزی مانند مایکروسافت بود.

«کریستوس پاپادیمیترو»؛ پروفسور هاروارد با یادآوری این خاطره می‌گوید: "دو سال بعد از آن؛ به وی اطلاع دادم که مقاله ما توسط یکی از معتبرترین مجلات ریاضی تأیید شده است. ولی مشخص بود که چندان ذوق زده نیست. وی به منطقه آلبکرک در نیومکزیکو نقل مکان کرده بود تا یک شرکت کوچک راه‌اندازی کند. کار آن‌ها در این شرکت؛ کدنویسی برای ریزپردازنده‌ها بود. یادم می‌آید که به خودم گفتم چه جوان با استعدادی. و حیف که استعدادش را این‌گونه هدر می‌دهد."

بیل گیتس عادت داشت دیوانه‌وار در صحرای آلبکرک رانندگی کند. این مکان نزدیک نخستین ساختمان‌های مایکروسافت بود. یک‌بار؛ وی یک پورشه 928 از دوستش قرض کرد و با چپ کردن؛ یک خسارت اساسی به خودرو وارد کرد طوری که تعمیر آن حدود یک سال طول کشید.


وی سه بار در حالی‌که در حال راندن پورشه 911 از آلبکرک به‌سمت خانه‌اش در سیاتل بود، به‌دلیل سرعت بیش از حد جریمه شد. جالب این‌که دو بار از این سه بار؛ توسط یک پلیس جریمه شد. 

بیل گیتس عادت داشت شماره پلاک خودروی کارمندانش را حفظ کند تا بتواند ورود و خروجشان را زیرنظر داشته باشد.

به‌نوشته روزنامه تلگراف؛ بیل گیتس گفت: "باید کمی دقت می‌کردم تا استانداردهای خودم در زمینه کار کردن را به آن‌ها تحمیل نکنم. من عادت داشتم شماره پلاک هر کدام از آن‌‌ها را به‌خطر بسپارم. به پارکینگ می‌رفتم تا خودروها را چک کنم و متوجه شوم چه زمانی می‌آیند و چه زمانی می‌روند. نهایتا؛ وقتی اندازه شرکت بزرگ‌تر شد؛ مجبور شدم از این کار دست بکشم."

بیل گیتس یکی از طرفداران پروپاقرص بازی کلاسیک ویندوز یعنی Minesweeper یا همان مین‌روب بود. وی به‌قدری به این بازی علاقه داشت که آخر کار مجبور شد برای بهره‌وری بالا؛ آن را از روی کامپیوترش پاک کند.


یک‌بار که یکی از کارمندان مایکروسافت با نوشتن یک اسکریپت موفق شد رکورد گیتس در این بازی را بشکند؛ او در ایمیل خود نوشت: "وقتی ماشین‌ها به جایی می‌رسند که سریع‌تر از انسان‌ها عمل می‌کنند؛ چطور می‌توانیم جایگاه انسان را دوباره پس بگیریم؟"

در دهه 90 میلادی؛ مایکروسافت دوران درخشش و موفقیت را تجربه می‌کرد. ولی طبق سیاست شرکت؛ همه کارمندان در سفرهای کاری باید از ارزان‌ترین صندلی‌های هواپیما استفاده می‌کردند. حتی بیل گیتس هم برای مدتی طولانی ارزان‌ترین صندلی را انتخاب می‌کرد.

«برَد سیلوربرگ» که سال‌ها SVP مایکروسافت بود در خاطراتش می‌نویسد:

"کمی بعد از پیوستنم به مایکروسافت در سال 1990؛ بیل؛ من به همراه تعدادی دیگر ار اعضای تیم ویندوز سفری از نیویورک به سیاتل داشتیم تا در جلسه ملاقات با مشتریان شرکت کنیم. این سفر درست کمی بعد از انتشار ویندوز 3.0 بود. این اتفاق تقریبا به 25 سال پیش برمی‌گردد و آن موقع؛ مایکروسافت یک شرکت موفق و خوشنام بود. ولی؛ طبق سیاست شرکت همه باید ارزان‌ترین پرواز را انتخاب می‌کردند. بیل گیتس هم در قسمت ارزان‌قیمت هواپیما؛ روی صندلی وسط نشسته بود بدون این‌که کوچک‌ترین اهمیتی به این مسئله بدهد. تمام مدت پرواز؛ مشغول مطالعه بود. در آن زمان؛ یک چهره شناخته شده جهانی نبود برای همین؛ نشستن روی ارزان‌ترین صندلی هواپیما در هنگام سفر؛ وی را آزرده‌خاطر نمی‌کرد."

این رفتار وی؛ وقتی دیدم به این شکل سفر می‌کند روی من که یک کارمند تازه کار در مایکروسافت بودم؛ تأثیر زیادی گذاشت. البته بعد از آن؛ وی یک جت شخصی خرید.
او  عادت داشت وقتی در حال خواندن یک طرح پیشنهادی جدید بود از عبارات خاص و البته زشت استفاده می‌کرد. هر چقدر تعداد استفاده از آن‌ها بیشتر می‌شد؛ می‌فهمیدید که آن موضوع برایش چقدر اهمیت دارد.

«جوئل اسپالسکی»؛ پایه‌گذار Stack Overflow که در اوایل کار مایکروسافت؛ در این شرکت کار می‌کرد؛ یک بار در وبلاگ خود نوشت:

"آن روزها؛ به این موارد مرور BillG می‌گفتیم. تقریبا هر قابلیت و ویژگی مهم طرح توسط بیل گیتس بررسی و مرور می‌شد. در یکی از جلسات BillG؛ یکی از همکاران بخش من وظیفه داشت تا تعداد دقیق عبارت‌های خاصی را که بیل گیتس در طول جلسه استفاده می‌کرد یادداشت کند. هر چه این عدد کمتر می‌شد؛ بهتر بود.

وی عدد 4 را اعلام کرد و همه گفتند: "این کمترین تعدادی است که به‌خاطر می‌آوریم. معلوم است که هر چقدر وی سنش بالاتر می‌رود؛ آرام‌تر می‌شود." آن زمان وی فقط ۳۶ سال داشت.

بعد از آن؛ به خودم گفتم که بیل گیتس قصد بررسی ویژگی‌های طرح را ندارد؛ فقط می‌خواهد مطمئن شود که شما همه چیز را به‌دقت زیرنظر دارید. او همیشه از کارمندانش سئوالات سخت و سخت‌تر می‌پرسید تا جایی که آن‌ها مجبور می‌شدند بگویند نمی‌دانیم. آن وقت؛ بیل گیتس سرشان داد می‌زد و می‌گفت که خودت را به‌خوبی آماده نکرده‌ای. هیچ‌کس نمی‌دانست اگر موفق به پاسخ دادن به سخت‌ترین سئوالات شود چه اتفاقی می‌افتد چون هیچ‌وقت چنین چیزی رخ نداده بود.

ولی خیلی خوب بود. بیل گیتس از همه نظر یک انسان فنی فوق‌العاده بود. اگر به کسانی که مشغول کار روی یک نرم‌افزار بودند؛ اعتماد و اطمینان داشت؛ هیچ‌وقت دخالت نمی‌کرد. ولی نمی‌توانستید حتی برای یک لحظه او را دست به‌سر کنید. چون او یک برنامه‌نویس بود. یک برنامه‌نویس واقعی و حقیقی.

وقتی مایکروسافت امتیاز سیستم‌عامل DOS را به شرکت آی‌بی‌ام داد؛ از گیتس و شرکت وی خواسته شد تا چند گیم هم به آن اضافه کنند. به همین‌خاطر؛ بیل گیتس و نیل کانزن تا ساعت ۴ صبح بیدار ماندند تا کد "DONKEY.BAS" را بنویسند. یک بازی احمقانه که هدف آن جلوگیری از برخورد خرها با یک خودرو بود.

وقتی تیم طراحی اپل مکینتاش برای اولین بار به پی‌سی آی‌بی‌ام نگاه کردند؛ با خود گفتند "DONKEY.BAS" باعث شرم‌ساری مایکروسافت می‌شود و فکر نمی‌کردند بیل گیتس نام خود را پای آن بنویسد.

یکی ار اولین کارمندان اپل به‌نام اندی هرتزفلد می‌نویسد: "باورمان نمی‌شد بازی که تا این حد بد است توسط یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت نوشته شده و عجیب‌تر آن‌که او می‌خواست بابت این کار اعتبار بیشتری پیدا کند."

بیل گیتس علاقه زیادی به شتسن ظرف دارد. همشیه ظرف‌های ناهار را خودش می‌شوید و بیشتر شب‌ها هم این کار به‌عهده اوست. وی می‌گوید: "بقیه هم داوطلب می‌شوند؛ ولی من روش شستن خودم را بیشتر دوست دارم."


یک‌بار بیل گیتس در جریان یک مصاحبه خودش را داخل دستشویی محبوس کرد و تا زمانی‌که خبرنگار از وی عذرخواهی نکرد؛ آرام نگرفت.

یکی از باسابقه‌ترین گزارشگران مایکروسافت به‌نام «مری جو فولی» درباره این داستان می‌گوید:

"داستان بامزه‌ای است. من با چند نفر از همکارانم از PC WEEK مشغول تهیه گزارش از نمایشگاه کامدکس که در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای کامپیوتر بود؛ بودیم. "جان دوج" هم آنجا بود. روش مصاحبه او با من خیلی متفاوت است. یکی از بهترین کسانی که زیرنظرش کار کردم بدون شک جان است ولی روش او عصبانی کردن طرف مقابل است. او واقعا بیل گیتس را تحت فشار گذاشته بود. درباره یک چیز احمقانه مانند معنی بازار با هم بحث می‌کردند.

گیتس؛ لحظه به لحظه دیوانه‌تر می‌شد. از جا بلند شد و به سمت سرویس بهداشتی رفت. در را پشت سرش بست و خودش را حبس کرد. او گفت: تا زمانی‌که جان از من عذرخواهی نکند؛ بیرون نمی‌آیم. بالاخره جان به‌سمت در رفت و گفت: عذر می‌خواهم. سرانجام این غائله خاتمه پیدا کرد.

بیل گیتسی که آن روزها می‌شناختیم با بیل گیتس امروز خیلی فرق می‌کرد. از زمانی‌که پدر شد رفتارش به‌کل تغییر کرد. قبلا خیلی گستاخ؛ عصبانی و تند مزاج و در عین حال؛ یک شخصیت فنی بود. ولی بعد از آن؛ آدم شد. برای همین وقتی این داستان‌ها را برای دیگران تعریف می‌کنم باورشان نمی‌شود. "بیل گیتس؟ واقعا؟"

اما بدون شک؛ یکی از جنجالی‌ترین مصاحبه‌های بیل گیتس به سال 1994 برمی‌گردد. زمانی‌که «کانی چانگ»؛ گزارشکر شبکه سی‌بی‌اس؛ وی را متهم به نقض قانون ضداعتماد در مایکروسافت کرد؛ بیل گیتس به جوش آمد و با عصبانیت آنجا را ترک کرد.


اما درست قبل از این حادثه؛ وی در برنامه پخش زنده تونایی خود در پرش از روی صندلی را به نمایش گذاشت. اگر باور نمی‌کنید؛ 


در سال 2014؛ بیل گیتس به ردیت گفت که توانایی پرش وی در طی این سال‌ها کم شده و مانند سابق نمی‌تواند از روی صندلی بپرد.
 
ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم (به انگلیسی: William Henry "Bill" Gates III) سرشناس به بیل گیتس (زاده ۲۸ اکتبر۱۹۵۵ سیاتل، واشینگتن) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را تأسیس نمود. وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهانشناخته می‌شود.

گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد، همچنین تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. وی کماکان با در اختیار داشتن ۴٪ درصد از سهام این شرکت، مالک اکثریت سهام مایکروسافت می‌باشد.

بیل گیتس در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ زاده شد و در کنار دو خواهرش در سیاتل، واشینگتن بزرگ شد . بیل گیتس در خانواده‌ای به دنیا آمد که از تاریخی غنی در تجارت و سیاست و خدمات اجتماعی سرشار بود. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل، واشینگتن بود و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیرهٔ یونایتد وی اینترنشنال بود که در امور خیریه نیز فعالیت داشت.

گیتس در مدرسهٔ لیک ساید شروع به تحصیل کرد. سپس به علاقه خود به نرم‌افزار پی برد و برنامه‌نویسی را در سن ۱۳ سالگی شروع کرد. در همین‌جا بود که هستهٔ اولیهٔ مایکروسافت شکل گرفت. در بهار سال ۱۹۶۸ میلادی مدرسه تصمیم گرفت که دانش آموزان را با پدیده‌ای جدید که به تازگی در دنیا شکل گرفته‌بود یعنی کامپیوتر آشنا کند. کامپیوترها هنوز بزرگ‌تر و گران‌تر از آن بودند که مدرسه بتواند خریداری کند. به همین منظور مدرسه صندوقی را برپا کرد و اعلام کرد که برای اجارهٔ یک سال کامپیوتر PDP-10 ساخت شرکت DEC، کمک کنید. پول زیادی بیشتر از هزینهٔ اجاره یک سال جمع‌شد. اما مدرسه، جذابیت این غول الکترونیکی را برای شاگردان دست کم گرفته بود. این شاگردان، بیل گیتس، پل آلن که دو سال از گیتس بزرگ‌تر بود و چند تای دیگر از دوستان بودند که همگی در حال حاضر از برنامه‌نویسان ارشد مایکروسافت هستند.


تصویر بیل گیتس که در سال ۱۹۷۷ به دلیل تخلف رانندگی، ثبت شده‌است.
در سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر آشنا شد. در هارواردگیتس نسخه‌ای از زبان برنامه‌نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت. در سال دوم، دانشگاه را رها کرد تا تمام انرژی خود را صرف مایکروسافت کند. شرکتی که او در سال ۱۹۷۵ با دوست دوران کودکی خود پل آلن آغاز کرده‌بود بر این باور استوار بود که کامپیوتر به وسیله‌ای ارزشمند بر روی هر میزی و در هر خانه‌ای تبدیل خواهد شد. آن‌ها شروع به ساخت نرم‌افزار برای کامپیوترهای خانگی کردند. افق دید گیتس برای محاسبات شخصی محور موفقیت‌های شرکت مایکروسافت شد.

با مدیریت بیل گیتس، مأموریت او برای گسترش نرم‌افزار و آسان‌تر شدن، همچنین کم هزینه‌تر و دلپذیر شدن آن برای استفاده‌کنندگان کامپیوتر، به پیشرفت خود ادامه داد. مدیران مایکروسافت همواره به اهداف بلند مدت می‌اندیشیدند و در پی آن، در سال ۲۰۰۵ نزدیک به ۶٫۲ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری کردند. در سال ۱۹۹۹، گیتس کتاب «Business @ the Speed of Thought» را نوشت، کتابی که نشان می‌دهد کامپیوتر چگونه می‌تواند در تجارت و کسب و کار مشکلات کاربران را حل کند. این کتاب به ۲۵ زبان ترجمه شده‌است و در بیش از ۶۰ کشور موجود می‌باشد. این کتاب در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها در روزنامهٔ نیویورک تایمز، یو اس ای تودی، وال استریت ژورنال و فروشگاه اینترنتی آمازون قرار گرفت. کتاب پیشین گیتس به نام «The Road Ahead» که در سال ۱۹۹۵ منتشر شده بود برای ۷ هفته متوالی حائز رتبهٔ اول در روزنامه نیویورک تایمز شد.

گیتس در سال ۲۰۰۰ پس از ۲۵ سال، از مدیرعاملی مایکروسافت کناره‌گیری کرد و جای خود را به استیو بالمر داد، ولی همچنان به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس هیئت مدیره این شرکت، به فعالیت خود ادامه داد. وی از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۴ ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت و پس از ۳۹ سال، با کناره‌گیری گیتس، جان دبلیو. تامسون به جای وی منصوب گردید.

زندگی شخصی
بیل گیتس در ژانویه ۱۹۹۴ میلادی با ملیندا فرنچ از کارمندان مایکروسافت ازدواج کرد. ملیندا اهل دالاس در ایالت تگزاس آمریکا است. این زوج دارای سه فرزند به نام‌های جنیفر کاترین گیتس (۱۹۹۶ میلادی)، روری جان گیتس (۱۹۹۹ میلادی) و فوب ادل گیتس (۲۰۰۲ میلادی) هستند.

خانه بیل گیتس یکی از مدرن‌ترین و گران‌ترین خانه‌های جهان بوده که در کنار تپه می‌باشد و منظره‌ای رو به دریاچه واشینگتن در مدینا واقع در واشینگتن دارد. بر طبق برآورد مجموعه خانه و زمینش معادل ۱۲۵ میلیون دلار ارزش دارد و مالیات آن در حدود ۱ میلیون دلار در سال می‌باشد. همچنین در بین دارایی‌های بیل گیتس، مجموعه‌ای از نوشته‌های لئوناردو دا وینچی موجود می‌باشد که او در سال ۲۰۰۴ به مبلغ ۳۰٫۸ میلیون دلار در یک حراجی خریداری کرده‌است.

آدرس ایمیل بیل گیتس بطور گسترده‌ای در دنیا پخش شده‌است و در حدود ۴ میلیون ایمیل در سال ۲۰۰۴ دریافت کرده‌است که بیشتر آن‌ها اسپم می‌باشند. به گفته او در بین ایمیل‌های دریافتی تعداد زیادی مربوط به پیشنهادهایی برای پولدار شدن می‌باشد که اگر آزاردهنده نباشند، حداقل خنده‌دار است.

باورهای مذهبی
بیل گیتس نسبت به وجود داشتن خدا ندانم‌گرا است اما رهنمودهای مذهبی مسیحیت را از نظر اخلاقی تحسین می‌کند و فعالیت‌های نهاد خیریه خودش را مدیون حضورش در کلیسا می‌داند و این را بیشتر نوعی باور اخلاقی می‌داند تا باور مذهبی.

دربارهٔ باور مذهبی بیل گیتس، طی سالهای ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ از وی دربارهٔ عقاید دینی پرسیده شد و او دربارهٔ وجود داشتن خدا اظهار ندانم‌گرایی کرد اما دربارهٔ رهنمودهای دینی در مصاحبه اول با پی‌بی‌اس در سال ۱۹۹۵ گفت که به‌طور مرتب به کلیسا نمی‌رود اما رهنمودهای مذهبی مسیحیت را کاملاً تأیید می‌کند. در مصاحبه ۱۳ ژانویه ۱۹۹۶ روی جلد مجله تایم از وی پرسیده شد که «آیا به چیزی به نام آفریدگار باور دارید؟» و در پاسخ چهره وی مبهم و «ناگویا» شد، دست به سینه شد، کمی مکث کرد و پاسخ داد: «من هیچ گواه و شاهدی برای این موضوع ندارم» و در ادامه گفت «در زمینه اختصاص منابع زمانی، مذهب خیلی مؤثر نیست، کارهای بیشتری هستند که می‌توانم صبح‌های یکشنبه انجام دهم.»

نهایتاً بیل گیتس در مصاحبه سال ۲۰۱۴ با رولینگ استون در پاسخ به این سؤال که «آیا به خدا باور دارید؟» گفت:

من با افرادی چون ریچارد داکینز دربارهٔ اینکه نوع بشر به ساخت افسانه‌ها احساس نیاز کرده بود موافقم. پیش از اینکه ما شروع به فهمیدن بیماری و آب و هوا و چیزهای مثل اینها کنیم، ما دنبال توضیحات نادرستی برای آن‌ها می‌گشتیم. اکنون در برخی از زمینه‌هایی (نه همه زمینه‌ها) که مذهب برای پر کردن آن‌ها استفاده شده بود، علم پاسخ داده و جاهای خالی را پر کرده‌است. اما افسانه و زیبایی جهان به‌طور حیرت‌انگیزی شگفت‌انگیز است، و برای اینکه چطور به این حد رسیده‌است هنوز توضیح علمی وجود ندارد. گفتن اینکه جهان بواسطه عددهای تصادفی نامنظم ساخته شد، می‌دانید، تقریباً به‌راستی یک دید غیر سخاوتمندانه به نظر می‌رسد (همراه خنده). من فکر می‌کنم باور به خدا منطقی است اما دقیقاً اینکه شما به خاطر این باورتان در زندگی‌تان چه تصمیمی را به روشی متفاوت بگیرید، من نمی‌دانم.

او به این سؤال که «شما یک کارشناس فناوری هستید، اما بیشتر کار شما با بنیاد (خیریه) هم‌اکنون یک جنبه اخلاقی دارد. آیا شما اینطور فکر می‌کنید که ارزش دین و مذهب طی سال‌ها تغییر کرده‌است؟» پاسخ داد:

اسلوب اخلاقی مذهب و دین، من فکر می‌کنم، بسیار مهم هستند. ما بچه‌هایمان را به یک روش مذهبی بزرگ کردیم، آن‌ها به کلیسای کاتولیکی رفته‌اند که ملیندا می‌رود و من نیز شرکت می‌کنم. من خیلی خوش‌اقبال بوده‌ام، و از این رو من تلاش برای کاهش نابرابری در جهان را به آن (اشاره به کلیسا) مدیون هستم؛ و این نوعی از یک باور مذهبی است. منظورم این است که، این حداقل یک باور اخلاقی است.

ملیندا همسر ثروتمندترین مرد جهان بیل گیتس, درباره آشنایی و ازدواج اش با بیل صحبت کرده است.

بیل گیتس و همسرش ملیندا
سال‌ها طول کشید تا ملیندا melinda که اینک بر تخت پول 41 میلیارد دلاری تکیه زده، بتواند در انظار عمومی خودی نشان دهد و با آرامش خاطر کنار بیل گیتس ،شوهرش، قرار گیرد.

وی با گفتن خاطراتش قصد دارد تا زندگی بهتری را برای زنان آینده جهان در کنار مردان موفق ترسیم کند و به همین خاطر از رابطه خود با ثروتمندترین مرد جهان سخن می‌گوید.

ملیندا از صبح شنبه‌ای حرف می‌زند که بیل در پارکینگ کمپانی او را رسما به شام دعوت می‌کند.

و به گفته ملیندا دعوت وی خیلی مسحورکننده نبود چراکه از وی می‌خواهد تا دو هفته دیگر برای شام بیرون بروند. تنها کاری که ملیندا کرد این بود که شماره خود را به بیل داد و از وی خواست تا چند روز زودتر به وی زنگ‌زده و یادآوری کند.

حتی مادر ملیندا نیز این حرکت را نپسندید چراکه بیل مدیر اجرایی یکی از بهترین کمپانی‌های جهان شده بود و ملیندا مدیر محصولات مایکروسافت!

اما عاقبت در همان ملاقات اول ملیندا بله را می‌گوید و این‌چنین زن ثروتمندترین مرد جهان می‌شود...

ملیندا که با مجله فوربز forbes مصاحبه کرده می‌گوید پسرهای هوشمند زیادی در اطراف وی در کالج بودند اما هم وی و هم بیل به یکدیگر احترام خاصی می‌گذاشتند، آن روزها زنی هم که عاشق فناوری باشد، کم بود!

ملیندا می‌گوید عشقشان البته طوفانی نبود و آن‌ها 7 سال طول کشید تا ازدواجشان رسمی شد.


10 اردیبهشت 1397, 08:17 / هیچ وقت دیر نیست

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up