ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

می خواهی با زندگیت چکار کنی؟

می خواهی با زندگیت چکار کنی ؟ این سوالیست که هر کسی از خودش می پرسد .این سوالی است که من فکر نمی کنم در وهله اول تو باید به خودت زحمت بدی بپرسی. " من نمی‌دانمچه کاری می‌خواهم در زندگی انجام دهم , تنها چیزی که می‌دانم این است که انطوری که من می دانم نیست. این ااحساسی بود که یک دوست به فکر من انداخت.او در اواسط سن بیست سالگی باهوش , بسیار سخت کوش است. اما او هنوز مشغول کاری است که فراتر از دستمزدش است . هر سال او به من می گوید که برای دانشگاه ها درخواست می دهد اما هنوز از ان رد نشده است .چرا؟ زیرا او نمی تواند به این سوال پاسخ دهد.

شور و اشتیاق

من نگرانم این هستم که بیشتر مردم در یک دام می افتند. دام اعتقاد به دارد که ان ها قبل از هر کاری نیاز به تصمیمات بزرگ دارند . این تله که شما باید با شور و اشتیاق به دنیا بیاید و دروغی که می‌تواند علایق شما را با یک شغل ترکیب کند آسان است .وقتی مردم از من درباره ی این که ینج تا ده سال دیگه می خوام چیکار کنم سوال می یرسند من معمولا به ان ها می گویم که می خواهم یک کارافرین شوم. اوه کسب و کارت چه خواهد بود؟ من دلایلی دارم که معتقدم این کسب و کار اینترنتی قابل اجرا است . من انتظار دارم بین درامد و کسب و کار ازاد امسال ده هزار درلار دامد بدست بیاید. تلاش متمرکز برای چهار ینج سال بعد قطعا می تواند این درامد را قابل اجرا کند.

اما معمولا اینطور نیست . زیرا یک هدف نیست.صادقانه من هیچ نظری درباره این که در یک دهه چکار می خواهم انجام بدم ندارم .سابقه من نشان می دهد که حتی در طول دو سال گذشته احساسات من به طور قابل ملاحظه ای تکامل یافته اند . بن کاسنوچا مدیر عامل 19 ساله CEO در کتاب شروع زندگی من نشان می دهد که چگونهشور و اشتیاقش با یک بینش شروع نشد . اون با یک رویا و یا حتی با یک نواوری هم شروع نکردم که شاید این خاطرات بیشتر کارافرینان باشد .او درادامه داستان لحظه فانتزی جری کپلانز در کتاب کپلانز را شرح داد. این طور نبود , و بیشتر آن‌ها اینطور نیستند " تاکید من این است

همانطور که بن می گوید او یک مدیر اجرایی نوجوان است .مشخص است که شور و شوقش تکامل یافته است . منافع کارافرینی و ایجاد تفاوت وجود دارد.اما از این منافع او گام های کوچکی برمی داشت که در هر کدام اشتیاقی بود . من فکر نمی کنم موفقیت او با این سوال که او در زندگی چه هدفی دارد شروع شده باشد .

جایگزینی تصمیم با کنجکاوی

من معتقدم که به جای تصمیم درباره ی اینکه در مسیر زندکی چکار کنید باید کنجکاو باشید .درباره ی نحوه کار دنیا کنجکاو باشید . به دنبال پیدا کردن منافع خود و راهی برای مشتاق شدن به چیزها باشید . حتی اگر شما نتوانید راهی برای کسب درامد پیدا کنید . نمی توان پلی را به سرعت از روی شور و شوق به کسب درامد ساخت . علاقه ها از بین می روند زیرا ان ها نمی توانند به سرعت به منبع درامد تبدیل شوند . ان ها به مهمی کاری که انجام می شود نیستند .

وبلاگ نویسی یک نمونه عالی است . من وبلاگ نویس های زیادی را می شناسم که می خواهند پیشرفت کنند . ان ها می خواهند علایق خود را داشته باشند و ان را به یک منبع درامد تبدیل کنند .اما وبلاگ نویسی اسان نیست . حتی سریعترین موفقیت هایی که من دیده ام قبل از اینکه نویسنده بتواند وبلاگ نویسی را یک سرگرمی ادعا کند بیش از یک سال طول کشید . و اینها به دلیل نوشتن استعداد , شانس و مقدار باورنکردنی کار بوده است .

صبر عنصر ضروری در تحریک اشتیاق است . و حتی بیشتر شما نیاز به باز کردن امکانات دیگری دارید .

علاقه به کسب درامد راه مستقیم نیست

80 درصد کسب و کارهای جدید در پنج سال اول شکست می خورد . اما جالب تر این است که 20 درصدی که موفق شدندبیشترشان ان چیزی که انتظار داشتند را انجام ندادند. استیو پاولینا قبل از راه اندازی وب سایت محبوب خود , معتقد بود که بیشتر درامد خود را از طریق محصولات و کارگاه ها بدست اورد . اما نزدیک پنج سال بعد او بیشتر درامد خود را از تبلیغات و فروش وابسته به ان بدست اورد . در هنگام ساختن طرح کسب و کار چشم انداز درامد او بسیار بی اهمیت بود . به طور مشابه من فکر نمی کنم شور و اشتیاق اکثر مردم در مسیر درستی باشد .اسکات ادامز با مدرک تحصیلی اقتصاد و کار در یک بانک شروع کرد و الان او یک کاریکاتوریست موفق است که دیلبرت را ایجاد کرد .

هفت گام برای تحریک اشتیاق ... و ایجاد کار

گام اول – جمع اوری جرقه های کنجکاوی

ایا تا به حال یک جهنمی از شور و شوق به اعمال خود داشته اید ؟ نگران نباشید . اکثر مردم نمی دانند . و اگر شما زیر سی سال هستید شما احتمالا در اکثریت قاطع هستید .

اولین گام این است که انرژی خود را به طور ساده سرمایه گذاری کنید .این جرقه های کوچک علاقه جایی هستند که شما بقدر کافی نمی دانید که چگونه با ان ها یک شور و شوق بسازید. بن کاسنوچا این پیگیری را تصادفی می نامد . برای من این فرایند کشف شهود و استفاده از ان برای کسبسرمایه گذاری های کوچک است در چیزهایی که به طور بالقوه جالب هستند.

این به معنای خواندن کتاب های مختلف , انجام فعالیت های مختلف و ملاقات با افراد مختلف می باشد . انجمن های گسترده ای فرصت های زیادی را برای کار کردن با شور و شوق فراهم می کند .

مرحله دوم:طرفدار شعله ور شدن علاقه

پس از اینکه خود را دراتفاقات رندوم زیادی قرار دادید شما باید موفقیتان را پرورش دهید . زندگی خود را بر روی جرقه های کوچکی از علاقه هایی که شما را به خود جلب می کند بنا کنید . اگر شما یک کتاب درباره ی فیزیک بخوانید و موضوع ان را دوست داشتید سعی کنید کلاس فیزیک بگیرید . اگر از برنامه نویسی لذت می برید یک پروزه نرم افزاری کوچک را امتحان کنید .

مرحله سوم:قطع حواس پرتی

بهره برداری سریع و کشف احساسات جدید نیاز به زمان دارد . یکی از دلایلی که بر تاکید بر بهره وری با خودم گذاشتم این است که بدون ان من نمی توانم این گزینه ها را بررسی کنم .

اگر منافع شما حقیقی و ارزشمند باشند نباید حذف منافع غیر ضروری سخت باشد . حواس پرتی ازقبیل تلویزیون ,استفاده بیش از حد اینترنت و بازی های ویدئویی تنها کمی ارامش بخش است . قسمت سخت زمانی اختصاص دارد که شما باور ندارید ان متعلق به شماست .

مرحله چهارم :زندگی حداقل

اگر در حال حاضر شغلی دارید که اشتیاق زیادی به ان ندارید , فقط به همان اندازه که باید به کار خود ادامه دهید , کارکنید. احساسات معتبر برای رشد نیاز به زمان دارند تا به مهارت های درامدزا. من پیشنهاد نمی کنم که یک هنرمند بزرگ با انبوهی از بدهی باشم . اگر با شور و اشتیاق زندگی نکنید از گذراندنزندگی خود برای به دست آوردن چک حقوقی بزرگ‌تر خودداری کنید.در غیر اینصورت شما خود را به دام یک زندگی راحت اما مرده می اندازید .

لئوبابوتا نویسنده zenhabits نمونه خوبی برای این موضوع است . با شش بچه ,کار ازاد و کار دیگری برای کمک به حمایت از خانواده خود , روش هایی را برای کاهش هزینه ها و تمرکز بر شور و شوق خود پیدا کرد . وب سایت او به سرعت رشد کرده و به شدت محبوب است و من شگفت زده نمی شوم که ان منبع درامد ثابت او برای چندین سال بود ه است . زندگی حداقل داشته باشیم و از به دام زندگی راحت افتادن , اما با نارضایتی از زندگی کردن اجتناب کنیم.

گام پنجم :ایجاد اشتیاق برای ساختن ارزش

اگر شما مهارتی دارید که ارزش اجتماعی را ایجاد می کند شما می توانید از طریق هر رسانه ای درامد کسب کنید . بهره گیری از شور و شوق مهارتی می خواهد که هر کارافرینی می تواند ان را بگوید اما بدون ارزش های غیرمشروع غیر ممکن است . شما به تبدیل احساسات در حال توسعه خود به مهارتی که نیازهای انسانی را پر کند نیاز دارید. علاقه به کامپیوتر به شما اجازه می دهد که به یک طراح نرم افزار تبدیل شوید . اشتیاق به شعر ممکن است برای براورده کردن یک نیاز انسانی سخت تر باشد.

مرحله ششم:راهی برای کسب درامد از این ارزش

هنگامی که شما توانایی ایجاد ارزش اجتماعی دارید، باید آن را به یک روند تکرار پذیر برای کسب درآمد تبدیل کنید.

این می تواند به شکل یک شغل باشد.به عنوان یک برنامه نویس می توانید توسط گوگل استخدام شوید . یا می‌تواند به یک کار آزاد یاکارآفرین تبدیل شود. ارزش کسب درامد اسان نیست. این نیاز داردکه یاد بگیریدچطور بازاریابی ,فروشندگی کنید و راه‌هاییبرای اتصال نیازهایانسانی پیدا کنید .اینکهآیا قصد دارید در شغلی کار کنیدیا در کسب‌وکار خود کار کنیفرقی نمی‌کند .شما مدیر عامل زندگی خود هستید پس باید بدانید چگونه احساسات خود را با خدمتبه دیگران مرتبط کنید .

مرحلههفت : برگردید به مرحله اول

توصیفاین فرآیند در همه مراحلگمراه‌کننده است.تمام احساساتشما نمی‌تواند مرحله ششم را به پایان برساند .پافشاری به این رویا که شماباید تصمیم بگیریدبا زندگی‌تان چه کار کنید , رویایی است که تنها می‌توانیدیک شور و اشتیاق داشته باشید .من در نقطه‌ای هستم که ایجاد احساسات به این معنا استکه انتخاب‌های زیادی دارم . راه های ممکنه زیادی است که می تواند منجربه یک شغل لذت بخش شوند .

بازندگی‌تان چه کار می‌خواهید بکنید ؟

زندگیشما نیاز ندارد که از یک قوس داستانی قابل‌پیش‌بینیعبور کند .نیازی نیست که با یکرویا شروع شود ,از طریقکار سخت دنبال شودو در یک خانه خوب با چهار اتاق‌خواب به پایان برسد . در عوض می‌تواند پیچ‌وتاببخورد و سفر کند . لازمنیست که جواب نهایی را بدانید , فقطباید در مرحله بعدی عمل کنید .

 

 
منبع: scotthyoung.com15 اردیبهشت 1397, 13:28 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up