ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

5 راه برای اینکه یک روز پرکاری داشته باشید

زمانی که درباره کلمه ی پرکار بودن فکر می کنید، چه تصوری به ذهنتان می رسد؟ هنرمندان افراد پرکاری هستند. رمان نویس ها، خبرنگاران، عکاسان و موسیقی دانان افراد پرکاری هستند. کسانی که باید در کارشان خلاقیت داشته باشند افراد پرکارتری هستند. ان ها دائما در حال تولید آثار، نوشتن کتاب و تحت تاثیر قرار دادن مردم با درخششان هستند. به نظر می رسد ان ها ایده های درخشانی دارند و بدون کوچکترین تلاشی افکار تحریک کننده ای دارند.

کلمه پرکار واقعا چه معنایی می دهد؟ طبق فرهنگ لغت، به معنای تولیدکننده شاخ و برگ ، میوه و فرزند می باشد. و کلمات مترادف ان تولیدکننده، خلاق ،نواور،بارور می باشد. این کلمه به معنای باروری بیش از حد می باشد و اینکه منابع در دسترس را به چیزهای قابل استفاده تبدیل کند. این یک ویژگی بسیار با ارزش است که کسانی که این ویژگی را دارند ما ان ها را به عنوان نوابغ هنری و اعضای نخبگان خلاق می دانیم.

اما بحث من این است که شما شانس کمی برای پرکار بودن دارید. در حقیقت برای اینکه بتوانید یک فرد پرکاری بشوید باید یک کار درست و حسابی انجام دهید. بنابراین شما فکر میکنید چگونه می توانید فرد پرکاری شوید؟

در اینجا به پنج روش برای اینکه روز پرکاری داشته باشید اشاره شده است.

1.وقت خوبی را برای کار کردن پیدا کنید

برای بعضی ها ممکن است ان بدان معنا باشد که خیلی سریع بعد از کار در اداره روی یک پروژه دو سه ساعته به خانه برگردند. افراد دیگر سعی می کنند یک وقت اضافی از زمان ناهار خوردنشان پیدا کنند تا یک کار خلاقانه ای انجام دهند.برای من زمان مناسب برای انجام یک کار خلاقانه همان اول صبح می باشد. به این معنا که صبح که بیدار می شوید همان سپیده دم قبل از اینکه به اداره بروم چند ساعت کار کنم. مطمئن باشید اگر به یک برنامه زمانی که دقیق باشد پایبند باشید می توانید کارتان را برای بلند مدت ادامه دهید. اگر شما نتوانید یک عادت درست را برای کار کردن پیدا کنید نمی نوانید فرد پرکاری باشید.

2.از ابزارهایی برای شروع خلاقیت و پاداش دادن به خودتان استفاده کنید

باید ابزاری پیدا کنید تا به شما در انجام یک کار مولد کمک کند. مثل این می ماند که برای غذا و نوشیدنی شما یک نوشیدنی کافئین یا یک میان وعده سالم در نظر بگیرید. یا مثل اینکه هدفون را بگذارید و به موسیقی مورد علاقه خود گوش کنید. حتی ممکن است شما ترجیح دهید روز خود را برای رسیدن به یک حالت خلاقانه تر با ورزش کردن اغاز کنید. هرچه که باشد شما از استفاده از هیچ ابزاری برای اینکه باعث باروری و تولید بهتر شما می شود نترسید. همانطور که این را می نویسم من اماده ام برای شنا رفتن ، قهوه ام را برداشتم و به موسیقی مورد علاقه ام در یوتیوب گوش می کنم.

3. یک سیستم ایجاد کنید تا بتوانید چیزی را به روش تکراری ایجاد کنید

من سعی می کنم عادات پربازده روزانه ام را بنویسم.سال ها من را های مختلفی را برای نوشتن کار روزانه ام امتحان کردم اما اینکه برنامه ام را بنویسم بسیاردشوار بود. من از دفتر وایع روزانه، گوگل داک و حتی کسی که به من در نوشتن برنامه کمک کند استفاده کردم. در نهاین من شروع به استفاده از 750words.comکردم. این پلت فرم به من با نظارت کردن در پیشرفت روزانه ام به من کمک می کند. و به من یک سیستمی که نیاز دارم هر روز ان را دنبال کنم ارائه می دهد.

4.برای کسی،چیزی یا خودتان پاسخ گو باشید

از انچه که در دنیا نشر می دهید مطمئن شوید. سخت ترین بخش پرکار بودن این است که احساس می کنید قادر به تولید یک محتوای عالی نیستید. ما بدترین منتقد خودمان هستیم. و ان اغلب زمانی است که ما می خواهیم کار خلاقانه ای را انجام دهیم ولی از ترس اینکه دیگران می گویند که کار بیهوده ای است ان را انجام نمی دهیم.

بدترین چیزی که اتفاق می افتد این است که هیچ کس متوجه انچه شما می کنید نمی شود. اجازه ندهید ترس از رد شدن یا سکوت شما را از کاری که می کنید باز دارد. هرچه تلاش بیشتری برای تولید کنید بیشتر می توانید محتوایی تولید کنید که تاثیر ماندگاری روی دیگران داشته باشد.

5.سخت کار کنید

پرکار بودن (یا همان خلاق،سازنده و مبتکر و غیره) باید به عنوان یک تمرین یا ورزش فکری باشد. ورزش کردن به این معنا نیست که اسان است. ورزش به معنای انجام یک کار چالش برانگیز و لذت بخش می باشد. هرچه بیشتر تمرین کنید پاداش بیشتری می گیرید. به یک روش پرکاربردتر فکر کنید. کم پیش می اید که کسی که قبلا کار شاهکاری انجام نداده برای بار اول موفق شود.

چرا شما انتظار چیزی بیشتر از توانایی تان ازخودتان دارید؟ هر روز سخت کار می کنید و منتظر بهبود شرایط هستید. نه تنها شما یک بازخورد از اطرافیانتان دریافت می کنید بلکه به پیشرفت خود در کارتان نیز پی می برید.

یکی از حقایق زندگی این است که هر چه بیشتر با اطرافیانتان در ارتباط باشید خوشحال تر خواهید بود. ما موجودات اجتماعی هستیم و یادگرفته ایم که مسائل و داستان هایمان را در طول زمان برای اصلاح یکدیگر به اشتراک بگذاریم. به این ترتیب ما یاد گرفته ایم افراد پر جنب و جوش و پرکار را به خاطره توانایی هایشان در انجام کارهای خلاقانه مورد توجه قرار دهیم.

در پایان روز همه ی ما تلاش می کنیم تا پرکارتر باشیم و پرکاری را با شادی و موفقیت همراه کنیم. مهم ترین چیز برای یاداوری این است که داشتن عادات منظم را توسعه دهیم تا توانایی شما برای داشتن یک گفتمان جهانی منظم

تقویت شود.

منبع: addicted2success.com
18 اردیبهشت 1397, 11:19 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up