ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

7 دلیلی که مردم نمی توانند به شغل رویایی خود برسند

داشتن شغل مورد علاقه و رویایتان مثل این می ماند که شما در بهشت باشید. هر روز صبح با یک هیجان خاصی از خواب بیدار می شوید. و به دنبال استعدادهایتان می روید تا چیزهای بی نظیری را بسازید. شما حس الهام بخشی دارید_که می توانید ان را در کارتان به نمایش بگذارید. شما از اینکه در این راه هستید خسته نمی شوید چرا که عاشق کارتان هستید و می دانید که روزی به بالاترین سطح می رسید.

اما هرچیزی یک قیمتی دارد. شما برای اینکه به شغل رویایی تان برسید باید بهای ان را بپردازید.اگر طرز فکر درستی داشته باشید سخت تلاش می کنید و هیچ کس نمی تواند شما را از حرکت باز دارد.

هنوز افراد زیادی هستند که نمی توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. در اینجا به 7 دلیل این مشکل اشاره شده است.

چرا افراد نمی توانند شغل مورد نظرشان را پیدا کنند

1.انها به دنبال راحتی هستند

همه ما به میزان مشخصی به دنبال راحتی هستیم .خوب بالاخره اگر ما 60،000 دلار برای کاری که داریم دریافت کنیم ،نیازی به هیچ تغییری نداریم،درسته؟ می توانی اخر هفته های مشروب بنوشی،هر سال مسافرت بروی و زندگی خوبی داشته باشی.

چرا شغل مورد رویایی تان را دنبال می کنید با اینکه می دانید هیچ تضمینی در ان نیست.

مشکل این است که راحتی در کوتاه مدت می تواند باعث ناراحتی در بلند مدت شود.کمی راحتی در شغل شما امنیت مالی را تامین می کند.اما ان شانس تو را برای اینکه کسی که می خواستی بشوی را از بین می برد.

مثل اینکه شما یک تعمیرگاه ماشین بزنی درحالی که همیشه دوست داشتی نوازنده بشوی. این امنیت مالی ارزش این را ندارد که شما از رویاهایتان دست بکشید.

این نه تنها به شما ضربه می زند بلکه به کسانی که از اشتیاق شما الهام می گیرند نیز صدمه می زند.

2.ان ها از شغل رویایی خود خبرندارند

شما دنبال هدفی که چیزی از ان نمی دانی نمی روی. بنابراین اینکه مسیر حرکت خود را بدانید بسیار مهم است. بیشتر افراد برای اینکه تصمیم بگیرند که به دنبال چه چیزی هستند وقت نمی گذارند.همه ان ها ایده های مبهمی دارند اما ان ها هیچ وقت راهی که به ان برسند را پیدا نمی کنند.

همان طور که تونی رابین می گوید:

"تعیین اهداف اولین قدم در تبدیل نامریی به مرئی است ."

باید این ایده مبهم را در نظر بگیرید، بر روی آن کار کنید، و اهداف خاص خود را برای کوتاه‌مدت و بلند مدت مشخص کنید.

برای مثال اگر می خواهید یک ستاره شناس شوید، هدف کوتاه مدت شما داشتن یک برنامه دانشگاهی درست می باشد.

3.ان ها به موفقیت یک شبه اعتقاد دارند

موفقیت یک شبه اصلا وجود ندارد. مایکل فلپس قبل از اینکه به یک افسانه تبدیل شود هر روز به مدت پنج سال به مدت 1800 روز بدون وقفه کار کرد.

او دائما می گفت که به قدر کافی در کارش خوب نیست . او الان صدها میلیون دلار ارزش پیدا کرده است که برای رسیدن به این جایی که هست به اندازه دو دهه زحمت کشیده است.

اگر شما نتوانید تا 5 سال به هدفی که دنبال ان هستید برسید سعی کنید موقعیت خود را تغییر دهید و کاری را که ارزش دارد انجام دهید.

4.آنها نمی توانند فروشندگی کنند

اگر بخواهید به شغل مورد علاقه تان برسید باید یاد بگیرید چگونه فروش کنید .نه اینکه مثل یک فروشنده روغن مار رفتار کنید. شما باید ارزش خود را بدانید ، قابل اعتماد باشید.

شما باید روند درخواست را کنترل کنید. شما باید یاد بگیرید چطور یک نامه متقاعد کننده بنویسید تا تاثیر اولیه قوی داشته باشید. همچنین باید بدانید چطور به سوالات مصاحبه سخت پاسخ دهید.

این به شما این اطمینان را می دهد زمانی که سطح استرس در طول مصاحبه بالا می رود چگونه شانه خلی نکنید.نکته کلیدی این است که به امادگی خود اطمینان داشته باشید.

5.انها کار شبکه انجام نمی دهند

شاید تعجب کنید که 71 درصد استخدام کنندگان کارمندان خود را از طریق ارجاعات استخدام می کنند.اما در همان زمان تنها 7 درصد کارمندان به این ارجاعات پاسخ می دهند.

چنین چیزی انتظار می رود زیرا نشسستن پشت لپ تاپ و فرستادن برنامه های شغلی تنها با چند کلیک کار بسیار اسان تر از این است که به دوستان و اشنایانتان مراجعه کنید.

شاید دوستان شما کسی را نشناسند تا به شما مراجعه کند اما کسانی را می شناسند تا توانایی انجام این کار را دارند. بهترین راه برای نزدیک شدن به افراد این است که نظراتشان را درباره شرکت بپرسید. اگر ان ها دوست داشته باشند انجا کار کنند نظر انها را درباره اینکه چگونه رزومه را بدست ان ها برسانیم بپرسیم.

6.ان ها از شکست می ترسند

شکست سخت است اما تا زمانی که ان را درک کنید. و شما را با گفتن این که کار سخت و تلاش های شما بیهوده است از جریان حرکت باز می دارد.

منبع: everydaypowerblog.com


19 اردیبهشت 1397, 16:05 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up