ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

سفر برای ذهن، جسم و روح

بهار رسما شروع شده به این معناست که ذهن افراد همه جا می چرخد، مثل تمییز کردن اتاق زیر شیروانی ، ماجراهای خرید و فروش روز شنبه و زدن به جاده.چیزی که باعث می شود افراد زیادی ماشین را روشن کنند و بزنند به جاده و به جاهای نامعلوم بروند همان تابش افتابی است که روی پوستشان احساس می کنند(با جی پی اس امروزی، یعنی همان مکان های شگفت انگیز مثل نیولند، لس انجلس و نیویورک)

اما سفر کردن چیزی فراتر از کشف مکان های جدید و دیدن جاهایی که برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما در ان فیلمبرداری شده می باشد.خارج شدن از مکان فعلی می تواند ذهن شما را به نوعی گسترش دهد که یک کتاب خوب یا اخرین مستند سفر هم نمی تواند با ان رقابت کند. بنابراین، بیاید یه نگاهی داشته باشیم به چند راه حل که می تواند تنها در چند روز به وضعیت کلی ذهن شما کمک کند.

سفر کردن می تواند استرس را کاهش دهد

بعضی اوقات همه ما به زمانی برای جدا شدن از زندگی دنیای واقعی نیاز داریم. جایی که بتوانیم پرداخت قبض، پروژه جدید کاری و حتی باشگاه رفتن را هم فراموش کنیم. برخی افراد ادعا می‌کنند که حتی شروع فرآیند برنامه‌ریزی برای چند روز بعد هم می‌تواند حال ان ها را تغییر دهد.

اکر میخواهید برای دور شدن از استرس برنامه ریزی کنید، نوعی از موقعیت ها را در نظر بگیرید که دکمه قرمز استرس شما را فشار دهد، به طوری که برای هر فردی می تواند متفاوت باشد.زمانی که جمعیت زیاد و نقاط شلوغ شما را دچار وحشت می کنند، از شهرهای شلوغ و اتفاقاتی که این نوع محیط را برای شما ایجاد می کنند دوری کنید. اگر واقعا می‌خواهید از آن دوری کنید، به اردو زدن یا رفتن به منطقه‌ای فکر کنید که دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است.

مسافرت می تواند شما را از موقعیت راحتی که دارید دور کند

اگر در زندگی خود احساس خلا میکنید پیدا کردن راه هایی برای آرامش یافتن میتواند معجزه کند مثلا شما میتوانید در محل کارتان برای انجام یک کاری که به شما مربوط نیست داوطلب شوید.یا بدون توجه به مقصدتان سوار یک هواپیما شوید این کار ها هم میتواند همان معجزه را تکرار کنند.

بعضی از مسافران، با وجود اینکه آن‌ها مایل‌ها از دنیای معمولی خود فاصله دارند , همچنان به مناطق تکراری می روند و از موزه‌های همیشگی در همان سفر بازدید می‌کنند مثلا هر ساله به شیکاگو می‌روند . با این حال سفر بهانه خوبی برای انجام کارهای غیرمنتظره است . من مطمئنم که شما این جمله را شنیده‌اید : وقتی من در رم هستم ... خوب، یک چرخی به اطراف بزنید.، وقتی در مکزیکی ، و صخره نوردی را انجام بده. سعی کنید کارهایی انجام دهید که احساس قدرت بیشتری کنید. بخصوص زمانی که از سفر برگشتید و می خواهید برای خانواده و دوستانتان از خاطراتتان تعریف کنید.

مسافرت می‌تواند چیزهایی را به شما یاد دهد که حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

همه ما ماجراهای " غذا، دعا، عشق " را شنیده ایم که مسافران هنگام بازدید از محل‌های عجیب و غریب تجربه می‌کنند. اگر می خواهید و می توانید در دنیا سفر کنید. ممکن است شما در بالی یا بمبئی باشید پس به دنبال ان بروید.و اگر واقعا دنبال ان هستید می توانید از حیاط پشتی خانه تان شروع کنید.

دلیل اصلی که سفر کردن می تواند به شما کمک کند این است که شما می توانید یک نگاه جامع به خودتان داشته باشید که کار بسیار ساده ای است.اغلب ما برمبنای محیط هایی که در ان زندگی می کنیم رفتار می کنیم .فاکتورهایی مثل افرادی که در اطراف ما زندگی می کنند یا مشاغلی که انتخاب کردیم ویا انواع مختلف همسایگی که در ان زندگی می کنیم.زمانی که شما همه یا برخی از این عناصر را حذف می کنید، درونگرایی اسان می شود، و یاد می گیریم چگونه در موقعیت های مختلف عمل کنیم مخصوصا بدون در نظر گرفتن علاقه هایمان. به عنوان مثال، شما می‌توانید چیزهای زیادی را در مورد فردی که در حال رانندگی بدون خدمات تلفن همراه با سرعت یک صد مایل یا بیشتر است ، بیاموزید.

مسافرت باعث می شود شما احساس آزادی کنید

کلمه ازادی می تواند برای افراد مختلف معناهای متفاوتی داشته باشد.اما من درباره ان حسی که شما به دنیا هیچ توجهی ندارید وهمه چیز ممکن به نظر می رسد صحبت می کنم. این همان حسی است که شما وقتی در یک جاده باز هستید و یک هفته قبل از انکه به واقعیت برگردید، هر شهری که از ان عبور می کنید یک اکتشاف تازه را نشان میدهد.

هر کسی باید ان را در فواصل منظم کشف کند.که نه تنها برای ازاد کردن ذهن شماست بلکه برای سلامتی شما نیز خوب است و همانطور که سطح استرس شما را کاهش می دهد به بدن شما شانس التیام و رها شدن از این احساسات ازار دهنده و نگران کننده نیز می باشد. و درست زمان ان است که تمام احتمالات را با ذهن روشن خود در اختیار بگیرید. بنابراین ما بسیاری از اوقات انرژی زیادی را صرف می کنیم تا به جای اینکه خودمان را تغییر دهیم دنیای اطراف خود را تغییر دهیم. تغییر موقعیت جدید باعث می شود کار برای شما اسان تر از همیشه شود.

بیرون رفتن از خانه و گذراندن یک روز تعطیل در یک هتل میتواند مزیت های بسیاری داشته باشد .اما منظور فقط یک هتل نیست بلکه دور شدن از روتین زندگی و کم کردن روزمرگی است.یک روز صبحانه خوردن و خوابیدن در بیرون از شهر میتواند تاثیر بسیار زیادی بر شما بگذارد و انرژی شما را بازگرداند.در واقع مسیر شما اصلا مهم نیست بلکه خارج شدن از شهر میتواند لحظاتی از زندگی شما را وقتی که شما به شدت نیاز به یک تغییر دارید برایتان به یاد ماندنی کند.

سفر خوبی داشته باشید
24 اردیبهشت 1397, 12:37 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up