ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

5 راه برای بهبود سلامت روحی از طریق حیوانات خانگی

انها برای سلامت جسمی و ذهنی ما بسیار مفید هستند. ایا شما در اخرین بازدیدی که از پناهگاه حیوانات داشتید احساس نکردید که هورمون هورمونهای شاد - دوپامین، سروتونین و اندورفین بالا رفته است.

اینکه شما یک حیوان خانگی داشته باشید نه تنها شما را یک فرد مسئولیت پذیر می کند بلکه شما از داشتن یک دوست ناز و دوست داشتنی نیز بهره مند می شوید.

با توجه به رشد مسائل سلامت روانی در جامعه ما، نگه داشتن یک حیوان خانگی یک راه عالی برای بهبود سلامت روانی می باشد.در اینجا به پنج راه کمک نگه داشتن حیوانات خانگی به بهبود سلامت روانی ما کمک می کند اشاره شده است:

1.ارائه چشم انداز خوش بینانه:

گربه ها و سگ ها حیوانات خانگی هستند که باعث می شوند شما به پیاده روی، به کلاس های دگا بروید و از پارک های سگ بازدید کنید.حیوانات خانگی ما را به روش های مختلف مشغول می کنند و باعث می شوند هورمون شادی ما بالا برود.

سگ ها شما را مجبور می کنند زیر افتاب بروید که برای سلامت فیزیکی و روحی شما بسیار مفید می باشد. هوای تازه و خورشید کمبود ویتامین D را جبران و به خلق و خوی شما کمک می کند.ویتامین دی برای افسردگی ،چاقی، سرطان و حملات قلبی بسیار مفید است. علاوه بر ان ارتباط با طبیعت برای شما حس رضایت ایجاد می کند.

بنابراین،حیوانات خانگی باعث می شوند شما تامل کنید، قدردان باشید و دیدگاه خوش بینانه ای به زندگی داشته باشید. خوش بینی باعث افزایش خلاقیت می شود و عملکرد شما را بالا می برد.

هشدار: با توجه به تمام نقاط مثبت نگه داشتن حیوانات خانگی ، این حیوانات ممکن است با رفتن روی مبل یا جاهای دیگر خانه شما را کثیف کنند.خونسرد باشید و از جاروبرقی مخصوص حیوانات استفاده کنید. 

2.کمک به مبارزه با افسردگی:

تنهایی باعث افسردگی می شود.حیوانات خانگی ما را همراهی و پشتیبانی می کنند.

حیوانات خانگی شنوندگان خوبی هستند و ما را حمایت عاطفی می کنند. جمع آوری FIDO باعث افزایش تولید سروتونین، اکسیتوسین و دوپامین می شود که سطح شادی شما را افزایش می دهد. Oxytocin سطح فشار خون را کاهش می دهد.

سگ های درمان برای کمک به صاحبان خود در مبارزه با افسردگی، استرس و اضطراب نیز معروف هستند.مطالعات نشان می دهد که سگ ها ثبات عاطفی صاحبانشان را افزایش می دهند. بچه هایی که در خانه ای که سگ نگه می دارند بزرگ می شوند حس عاطفی هوشمندی دارند. صفات هوش عاطفی مانند همدلی، محبت، عشق و غیره به ما کمک می کند تا افسردگی را غلبه کنیم.

3.درمان بیماران مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه

اختلال استرس پس از سانحه با عملکرد طبیعی مغز پس از سانحه تصادف،مرگ بستگان نزدیک و تجاوز و غیره مواجه می شوید.تروما باعث می شود فرد دچار اضطراب،کابوس،تجاوز شود.اکثر روانشناسان برای کمک به بهبود بیمار، داشتن یک دوست و همراه خوب را به تجویز دارو ترجیح می دهند.

در چنین مواردی، حیوانات خانگی بیمار را به طرز مثبتی منحرف می کند.داشتن تجربه خوب با یک بچه گربه به بیمار در بهبود سریع کمک می کند.

4.هدف و جهت گیری

حیوانات خانگی نیز مسئولیت بزرگ نیز هستند. برای مثال ما هر روز باید سگمان را برای پیاده روی بیرون ببریم یا با بچه گربه مان بازی کنیم.حیوانات خانگی یک رویه ای را دنبال می کنند و اگر این روال روزانه ان ها تغییر کند دچار ناراحتی می شوند.

زمانی که صاحبان این حیوانات خانگی این روال روزانه ی انها را دنبال می کنند ، زندگی خودشان نیز یک نظم خاصی پیدا می کند. بنابراین زمانی که شگ شما هر روز شما را برای بازی کردن بیدار می کند هدف شما هم این می شود که برای سگ تان زندگی کنید.در نتیجه داشتن یک زندگی فعال باعث می شود اهداف شما در زندگی افزایش یابد.

5.کمک به اجتماعی شدن ما:

حیوانات خانگی فرصت های زیادی را برای اجتماعی شدن و پیدا کردن دوستان جدید برای صاحبانشان ایجاد می کنند.و باعث اعتماد به نفس صاحبان خجالتی و ضد اجتماعی شان می شود.

زمانی که شما حیوان خانگی تان را بیرون می برید افراد زیادی جذب او می شوند .به همین طریق شما با افراد زیادی درباره حیوان خانگی تان صحبت می کنید.همچنین شما با دام پزشکان و مربیان حیوانات خانگی ارتباط اجتماعی برقرار می کنید. برای مثال شما با می توانید با صاحبان سگ های دیگر در پارک سگ یا در کلاس هایشان ارتباط اجتماعی برقرار کنید.

مطالعات اخیر نشان می دهد که افرادی که اجتماعی تر هستند احتمال کمی دچار بیماری های قلبی و روحی می شوند.

منبع: theutopianlife.com
25 اردیبهشت 1397, 10:05 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up