ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

10 مزایای شگفت انگیز که از مجله سازی بدست می اوریم

زمانی که صحبت از نگهداری مجله می شود برای دانش اموزان بسیار ناخوشایند می باشد. دیرگران به نوشتن به عنوان یک لبزارعلمی می نگرند و هیچ اهمیتی به نگهداری مجله نمی دهند. اما علم همچنان شک و تردید را حل می کند. در اینجا به ده مزایای مجله برای تشویق شما برای مجله سازی اشاره شده است:

1. بالا بردن ای کیو

مجله سازی باعث بهبود ای کیو شما می شود.به گزارشی از دانشگاه ویکتوریا "نوشتن به عنوان بخشی از یادگیری زبان ، ارتباط مثبتی با هوش دارد."

روزنامه نگاری یک زبان اکتشافی است، شما نیاز طبیعی برای جستجوی کلمات جدید و واژگان خود را افزایش می دهید. این گزارش همچنان ادامه دارد: "یکی از بهترین شاخصه های کلی هوش عمومی که توسط آزمایش های هوشمند اندازه گیری می شود واژگان است."

2. تحریک کردن ذهن

همهمه کلمات دلیل خوبی برای ان می باشد. بین شادی و ذهنیت ارتباط بسیار قوی وجود دارد. مجله سازی یک اگاه سازی برای شما به ارمغان می اورد .سرخوردگی های گذشته و اضطراب های اینده درزمان حال خود را از بین ببرید که به این حالت ذهن سرگردان می گویند، از انفعال تا فعال شدن و درگیری ذهن شما می باشد.

3. دستیابی به اهداف

روزنامه نگاری شامل نوشتن رویاها و جاه طلبی های شماست. این ایده که کلمات به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند بسیار گمراه کننده است مانند ساختن یک ساختمان بدون طرح می باشد.

نوشتن اهداف به مغز شما این سیگنال را می دهد که این برای من بسیار مهم است.و این اهداف باعث می شود شما به اهدافتان برسید. داشتن اهداف دقیق باعث می شود شما یک طح کلی از کارتان داشته باشید و رسیدن به ان را افزایش می دهد.

4. هوش هیجانی

هوش هیجانی توانایی مدیریت احساسات شما و همدردی با احساسات دیگران را می دهد. روزنامه نگاری به شما نشان می دهد که چگونه فکر می کنید و خواگاهی شما را افزایش می دهد. این خوداگاهی باعث می شود شما دیگران را بهتر درک کنید. اینکه شما بتوانید با یک نفر روی یک صفحه کار کنید ،نشانه ای از داشتن هوش هیجانی شماست و اجازه می دهد ارتباط عمیق تری بادیگران داشته باشید.

5. تقویت حافظه و درک مطلب

ارتباط منحصر به فردی بین مغز و دست ها وجود دارد. این ارتباط زمانی جرقه می زند که با ایده های جدیدی در ارتباط باشید. کلمات نمایش دهنده ایده ها هستند. پس وقتی کلمات را می نویسید ذهن شما ایده می سازد.و باعث تقویت حافظه و یاداوری شناختی شما می شود.

6. تقویت انظباط فردی

زمان نشستن یه گوشه ای برای نوشتن چه در صبح و چه در عصر یک عمل منظم است. مغز نیز مثل ماهیچه های بدن هرچه بیشتر تمرین کنید قوی تر می شود. تمیز نگه داشتن دفتر شما منجر به تمیز نگه داشتن اتاق‌ها می‌شود. تمرین روزانه نویسندگی شما باعث می‌شود که عادت‌های سالم دیگری پیدا کنید.

7. بهبود مهارت های ارتباطی

نوشتن یک رابطه انتقادی با صحبت کردن دارد. مجله سازی یک شکل از ارتباطات نوشته شده است. افکار نوشته شده شما تبدیل به افکار واقعی می شوند. شما چیزی را که می خواهید بگویید را تمرین می کنید.

8. شفا

نوشتن کمک می کند تا شما سلامت جسمی، روحی و روانی داشته باشید. دکتر جیمز پنبایکر نویسنده "نوشتن برای درمان" نشان می دهد چگونه نوشتن باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود. استرس اغلب باعث انسداد افکار شما می شود. دکتر پنبایکر ادامه می دهد" زمانی که شما یک تجربه را با زبانتان بیان می کنید ، اساسا ان را بیشتر درک کرده اید" در این صورت خود را بیشتر در معرض اسیب ذهنی قرار می دهید.

مطالعات نیز نشان داده است که انتشار عواطف با نوشتن باعث کاهش اضطراب، استرس و خواب بهتر است.

9. جرقه خلاقیت شما

تمرین روزنامه نگاری جولیا کامرون که "صفحات صبح" نامیده می شود، به عنوان یک نوش دارو برای ایجاد خلاقیت در شما می باشد. کشمکش ما این نیست که ما خلاق هستیم یا نه.

ابزار قدرتمند این است که بدو فکر بنوسیم، که به ان جریان فکر می گویند. جریان فکر افکار و ایده هایی را در شما پدیدار می کند که از وجود ان ها در خود خبرنداشتید.

10. اعتماد به نفس

مجله نویسی یک تجربه مثبت است که ذهن شما را فعال نگه می دارد. و باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا رود.ازاد شدن اندورفین های بدن باعث افزایش عزت نفس و خلق و خوی شما می شود. برای اینکه روزنامه نگاری را با زندگی خود اجین کنید باید یک روال مرتبی را پیش ببریئ. صبر و انسجام در ایجاد عادات جدید بسیار مهم است. روزنامه نگاری را سه روز در هفته شروع کنید اولین بارتان را صبح زود و یا قبل از خواب شروع کنید.

 منبع: theutopianlife.com

 
26 اردیبهشت 1397, 08:17 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up