ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

ایجاد انگیزش در محل کار

اینکه در محل کار انگیزه ایجاد کنیم چقدر اهمیت دارد. در حقیقت هر چه افراد انگیزه بیشتری داشته باشند بیشتر کار می کنند.زمانی که انها انگیزه نداشته باشند کارایی کمی نیز دارند. اما چه چیزی سبب می شود که برخی کارمندان انگیزه پیدا کنند که کارشان را بهتر از بقیه انجام دهند؟ این مقاله به شما نکاتی را برای بالا بردن انگیزه کارمندان و سطح کارایی ان ها ارائه می دهد.

اولین چیزی که باید بدانید این است که اکثر مردم شغل خود را دوست ندارند. این یک واقعیت است. بهترین کار این است که افراد مناسب را برای شغل های مناسب انها استخدام کنید نه بدان معنا که تواناترین فرد را برای کاری استخدام کنید، حداقل همیشه اینکار را نکنید. منظور این است که فردی را استخدام کنید که ان شغل را دوست دارد . افراد زمانی انگیزه بیشتری برای کار کردن دارند که عاشق کارشان باشند یا حداقل از شغلشان متنفر نباشند. از انجایی که فهمیدن اینکه فردی که برای مصاحبه امده شغلش را دوست دارد بسیار مشکل است ، و همه در بهترین حالت ممکن هستند ، شما باید رویکرد متفاوتی داشته باشید.

اولین کاری که شما می خواهید برای افزایش انگیزه کارمندان خود انجام دهید این است که بفهمید یک عامل محیطی است یا یک عامل شخصی. اگرعامل محیطی است پس سعی کنید کارهایی انجام دهید که محیط کا را برای ان ها شاد تر کند. اگر فکر نمی کنید که افراد می تواندهم شاد و هم کارامدتر باشند یک سری به گوگل بزنید.

اگر ایجاد انگیزه یک عامل فردی باشد شما باید به دنبال این باشید که چه چیزی در انها ایجاد انگیزه می کند و با این کار کارمندان را برای کار کردن مشتاق تر کنید. افراد مختلف به روش های متفاوت انگیزه پیدا می کنند. برای بعضی افراد، اینکه پول بیشتری به ان ها بدهید انگیزه ایجاد می کند. اما بعضی افراد به دنبال پول نیستند به رسمیت شناختن اهمیت دارد. بعضی از افراد دوست دارند برای کاری که انجام می دهند مورد قدردانی قرار گیرند. فقدان انگیزه دلایل مختلفی می تواند داشته باشد و این باعث می شود افراد شغل های اشتباهی را برای خود انتخاب کنند و به انچه که به دنبال ان هستند نرسند.

به عنوان یک کارفرما این وضعیت دشواری است که باید با ان مقابله کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که با کارمندانتان که در کارشان زیاد انگیزه ندارند صحبت کنید و متوجه شوید چه چیزی در ان ها انگیزه دوباره ایجاد می کند. شرکت‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند برنامه‌ای راه‌اندازی کنید که با این مشکل مقابله کنید.

و حالا اگر شما کارمندی هستید که در کارتان انگیزه کافی ندارید باید به دنبال این باشید که ایا شما باید به ان کار ادامه دهید یا نه. زندگی کوتاه تر از ان است که شما ئقت خود را تلف کنید و کاری را که دوست ندارید انجام دهید. اگر کاری است که موقتا به شما کمک می کند کای راکه دوست دارید را انجام دهید ، به ان بچسبید. در غیر اینصورت ، باید به دنبال این باشید که واقعا در زندگی چه چیزی برای شما اهمیت دارد.

اگر شما مدیر فروش هستید، انگیزش در کار شما بسیار مهم است. کار مهمی که باید انجام دهید این است که دائما در تیم فروش تان ایجاد انگیزه کنید. بعضی افراد می توانند در خود ایجاد انگیزه کنند اما نمی توانند این کار را برای هم تیمی های خود انجام دهند. اگر چنین کاری کنید خستگی کارمندانتان بعد از شنیدن ان همه جواب رد از مشتریانشان در طول روز، خستگی انها را برطرف می کند.

بنابراین شما باید این را که چه چیزی در کامندان شما انگیزه ایجاد می کند را پیدا کنید و به انها چیزی که نیاز دارند را ارائه دهید.زمان زیادی طول می کشد تا اینکه به انها انگیزه برای کار کردن دهید . اگر کارمند هستید، بفهمید چه چیزی در زندگی می‌خواهید و بر آن تمرکز کنید. هر زمان که بهره‌وری خود را افزایش می‌دهید، به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوید.

منبع: motivationalwellbeing.com
26 اردیبهشت 1397, 13:20 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up