ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چند راهکار برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارها

اینکه قادر باشی به تعویق انداختن کار هایتان را متوقف کنید باعث می شود زندگی تان تغییر کند. به تعویق نداختن کارا زمانی اتفاق می افتد که شما قرار است کاری را انجام دهید اما به دلایلی ان را انجام نمی دهید. این می‌تواند عادتی باشد که اگر کنترل آن را به دست نگیرد ، می‌تواند به معنای واقعی کلمه زندگی شما را از بین ببرد.این مقاله درباره این می باشد که چرا ما کارهایمان را به تعویق می اندازیم و نکاتی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند به اهدافتان وهمچنین کارهایی را که باید انجام دهید برسید.

علت به تعویق انداختن کارها چیست؟

قبل از اینکه شماعادت به تعویق انداختن کارهایتان را ازبین ببرید علت ان را پیدا کنید که در واقع بسیار کار ساده ای است. دلیل اینکه چرا این کار را انجام می‌دهیم یا انجام ندهیم به دو چیز بستگی دارد: درد و لذت.

هر کاری که انجام می‌دهیم برای اجتناب از درد و یا کسب لذت انجام می‌شود.به عنوان مثال آیا تا به حال در مطالعه یا نوشتن یک مقاله دوره ای متوقف شده اید؟ اما چرا باوجود اینکه می دانیم مهم است، این کار را انجام می دهیم؟ زیرا ما وقتی کاری را انجام می دهیم بیشتر به زحمت می افتیم تا انجام ندهیم. حالا بعد از اینکه کارتان را به لحظات اخر به عقب می اندازید چه اتفاقی می افتد؟ من درباره شما چیزی نمی دانم،اما مهم نیست که من چقدرکارهایم را به تعویق بیندازم ، وقتش که شود من کار را تمام کنم. دلیل این است که پس از مدتی، انجام ندادن کارهایمان خیلی دردناکتر از انجام دادن کارها می شود.

اینکه شما دلیل به تعویق انداختن کارهایتان را متوجه شوید به شما کمک می کند تا جلوی ان را بگیرید. به اخرین باری که شما کاری را انجام ندادید فکر کنید.حالا علت ان را از خودتان بپرسید؟ این احتمال وجود دارد که علت اینکه شما کاری را عقب می اندازید به دلیل زحمات و رنج هایی است که هنگام انجام کاری دچار می شویم. حالا به این فکر کنید که برای کاری مثل بیرون رفتن با دوستانتان هیچ مشکلی ندارید. علت این که شما این کار را کنسل یا به تعویق نمی اندازید این است که از انجام ان لذت می برید.

چگونه عادت به تعویق انداختن کار را در خودمان از بین ببریم

در اینجا به چند نکته اشاره شده. اول اینکه شما باید متوجه شوید که به چه دلیل انجام بعضی کارها را دوست ندارید و با ان مشکل دارید؟ برای مثال شما می خواهید گاراژ را تمییز کنید.اما فقط فکر کردن به ان به تن شما لرزه می اندازد. به همین دلیل است که شما این کار را مدام به تعویق می اندازید.این چیزی است که با تجسم ان در ذهن خود دچار رنج و مشکل می شوید. شما در واقع کاری را انجا نداده اید، و هیچ درد و رنجی را تجربه نکرده اید.

در واقع شما باید روی انچه که در ذهن خود تمرکز کرده اید ، کار کنید. در این مورد، به جای اینکه به این فکر کنید که چقدر تمییز کردن گاراژ طول می کشد ، روی این تمرکز کنید که اگر همه چیز تمیز شود چقدر عالی می شود. یا به وقت ازادی که بعد از انجام این کار دارید فکر کنید.

هدف ما این است که شما از انجام کارهایی که انجام می دهید لذت ببرید. زمانی که شما بتوانید منتظر باشید کاری را انجام دهید ، دیگر ان را به تعویق نمی اندازید.

راه دیگری که برای از بین بردن عادت عقب انداختن کار وجود دارد این است که شما برای اینکه کاری انجام شود تحملتان را در برابر مشکلات بالا ببرید. برای مثال شما دوست دارید تناسب اندام پیدا کنید اما به باشگاه نمی روید ،مهم نیست که شما چگونه خودتان را متقاعد کنید که رفتن به باشگاه چقدر برای شما می تواند خوب باشد، چون باز هم نمی روید. در این مورد شما باید به این فکر کنید که چقدر بد می شود اگر تناسب اندام خود را از دست بدهید. تصور کنید اگر شما به فکر تناسب اندام خود نباشید سلامتی و بدن شما تا پنج سال دیگر چه شکلی خواهد شد. تصور کنید 10 تا 20 سال دیگر چه شکلی خواهید شد.

نکته کلیدی این است که شما کاری کنید که اگر کاری را به تعویق انداختید دچار رنج و مشکل شوید.

نتیجه گیری

راه‌های دیگه ای هم برای توفق عقب انداختن کارها وجود دارد . اگه تو یه آدمی هستی ، بهش فکر کن تا چه حد ممکنه یه دختر رو تحت‌تاثیر قرار بدن که شانس بیارورد؟ ان‌ها کارهایی را انجام می‌دهند که هرگز فکر نمی‌کردند خودشان را وادار به انجام این کار کنند. نظرشما چیه که مامان باشید؟ تا کجا می خوای بچه هات رو از گرسنگی نگه داری ؟ آیا کاری انجام می‌دهید، حتی در کاری که از آن‌ نفرت دارید کار کنید، تا آنچه را که لازم دارند بدست بیاورید.

اولین قدم این است که بدانید چگونه عقب انداختن کار را متوقف کنید. دومین و آخرین گام، اتخاذ یک عادت است. هر چه بیشتر بتوانید به اقدام فوری برسید، کم‌تر تمایل خواهید داشت آن را به تعویق بیندازید. عقب انداختن کارها فقط یک عادت است. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید ، بیشتر به انجام آن ادامه خواهید داد.

 

زمانی که می خواهید کاری را انجام دهید ، اگر انجام ندادید بعدا ان را حتما انجام دهید.این یک عادتی است که اگر ان را گسترش دهید،زندگیتان را تغییر می دهد و به تعویق انداختن کارها را متوقف می کند.

منبع: motivationalwellbeing.com
29 اردیبهشت 1397, 10:04 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up