ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

ایجاد اعتماد به نفس

ایجاد اعتماد به نفس چیزی است که اگر در ایجاد ان موفق شوید ، زندگی شما را تغییر می دهد. اینکه قادر باشید خودتان را بپذیرید و به خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید که شما به قدر کافی کفایت دارید می تواند در زندگی به شما کمک کند تا اینکه فکر کنید که شما آدم بی ارزشی هستید و هیچ کس شما را دوست یا قبول ندارد. در این مقاله، به شما توضیح خواهیم داد که اعتماد به نفس پایین از کجا می آید و چگونه شما می توانید آن را برگردانید.

اگر شما می خواهید در خودتان اعتماد به نفس ایجاد کنید، اول از همه باید بدانید که چگونه در وهله اول اعتماد به نفس در شما پایین می آید. دیدگاه شما نسبت به خودتان در سنین پایین شکل می گیرد. در اکثر مردم داشتن اعتماد به نفس پایین به والدینشان ارتباط دارد. دقیق تر آن که، به دلیل تفکر اشتباه شما از تجربیات و انچه که به شما از کودکی تان گفته شده اعتماد به نفس شما کم می شود.

یکی از باورهایی که بین افراد با اعتماد به نفس پایین مشترک است آن است که به اندازه کافی خوب نیستند. مهم نیست که چقدر تلاش می کنند یا چقدر در کارشان خوب هستند ، انها تنها به این فکر می کنند که به قدر کافی خوب نیستند . این به احتمال زیاد ناشی از داشتن والدینی است که چیزهایی به شما می گویند که در نتیجه ان شما احساس می کنید به قدر کافی فرد کامل و خوبی نیستید. ممکن است آنها این موضوع را شفاهی به شما بگویند و یا از حرکاتشان متوجه شوید. در هر صورت با فهمیدن آنها این احساس به شما دست می دهد که به قدر کافی خوب نیستید.

این حالت در دوران کودکی شما متوقف نمی شود ، زیرا شما این باور را در وجودتان رشد می دهید.شما با این درک غلط ازخود به زندگی در دنیا می نگرید. مثل اینکه با سایه و لنزهای زرد راه روید .به عبارت دیگر، هر انچه که شما می بینید ، می شنوید و تجربه می کنید از میان همان لنزهای زرد رنگ است. به عبارت دیگر، واقعیت هایی که شما تجربه کرده اید از طریق باورهایتان که در سنین نوجوانی در شما ایجاد شده تضعیف می شود.

درک این واقعیت می تواند به دو صورت مختلف باشد. و با فهمیدن ان شما می توانید به راحتی اعتماد به نفس خود را بالا برید. اینکه انچه شما به عنوان یک کودک تجربه می کنید منجر به مسائل مربوط به عزت نفس شما می شود، طرز فکری کاملا اشتباه است. منظور من چیست؟ خوب اگر والدین شما بگویند که شما به قدر کافی خوب نیستید، آیا واقعا بدان معناست که شما واقعا خوب نیستید؟

زمانی که شما وقتی جوانتر بودید والدین و بزرگتر هایتان به شما چیزهای منفی می گفتند برای مثال می گفتند " تو به جایی نمی رسی" .دقت کنید چه حالی می شوید. حالا فکر کنید شما به عنوان نفر سوم به این رویداد نگاه می کنید.

اگر بتوانید با ان کودکی که مثل شماست صحبت کنید ، چه می گفتید؟ آیا ممکن است والدین شما این چیزها را می گفتند تا انگیزه شما را برای انجام کاری بیشتر کنند؟ شاید هم ممکن است نظرات انها برای شما به عنوان یک کودک باشد و هیچ ارتباطی با شما به عنوان بزرگسال نداشته باشد. ایا والدین شما دارای چنین قدرتی هستند که اینده کسی را پیش بینی کنند؟ آیا فکر می کنید افراد می توانند تغییر کنند؟

این سوالات با عزت نفس و اعتماد به نفس شما چکار می کنند؟ اگر بتوانید ان را درک کنید ممکن است تفسیر نادرستی از انچه که والدین تان گفتن یا هدف واقعی شان بوده ، داشته باشید. پس شما متوجه می شوید که تمام این سالها به دلایلی غلط اعتماد به نفس کمی داشته اید.وقتی شما باور کنید که به قدر کافی خوب و مهم نیستید ، ذهن شما نیز به دنبال مدارکی برای اثبات ان می باشد.

به عبارت دیگر اگر شما متوجه شوید که به قدر کافی خوب هستید، شما نظرات اشتباه ان ها را درباره خودتان نادیده می گیرید.شما می توانید با منطق و اینکه تمام انچه این همه سال فکر می کردید درست بوده اشتباه است اعتماد به نفس کم خود را از بین ببرید.

راه های زیادی برای بالا بردن اعتماد به نفس وجود دارد اما بهترین راه این است که من الان چگونه هستم. این حقیقت که شما از طریق یک لنز به جهان نگاه کرده اید و تنها بر روی چیزهایی تمرکز کرده اید که باور اشتباه شما را تقویت می کنند که شما به اندازه کافی خوب نیستید.پس از ان ذهن تان نمی خواهد شما را یک دروغگوکند. اگر شما باور کنید که بی ارزش هستید، ذهن شما این واقعیت را اثبات می کند .

اگر شما با چگونگی کارکرد باورها و ادراک ها نا آشنا هستید، اشکالی ندارد. خبر خوب این است که برعکس ان هم وجود دارد. اگر شما باور کنید که فرد خوبی هستید، شما یک فرد دوست داشتنی هستید بدان معنا که می توانید کار های فوق العاده در زندگی تان انجام دهید، ذهن شما دیدگاه های جدیدی ایجاد می کند و روی چیزهایی که از اعتقاد شما منشا می گیرد تمرکز می کند. هیچ "واقعیت" وجود ندارد. واقعیت چیزی است که ذهن شما آن را درک می کند.

خلاصه انکه ، اعتماد به نفس پایین شما از کودکیتان زمانی که شما هنوز از هیچ منطقی برای تشخیص خوب و بد بود کاری استفاده نکردید . به همین دلیل است که بیشتر عزت نفس در کودکی شکل می گیرد. جایی که همه چیز شروع می شود.

توجه کنید تمام شواهد به اصلاح " مدرک" که تا ان لحظه از زندگی تان اثبات کرده که شما به قدر کافی خوب نیستید و یا مردم شما را دوست ندارند و شما فرد مهمی نیستید سبب شده شما واقعا باور داشته باشید که فرد بی ارزشی هستید.

الان بهتر است که شما از مطق استفاده کنید و به خاطرات بچگی تان برگردید زمانی که به شما می گفتند " تو ادم بی مصرفی هستی" و این عقاید را به چالش بکشید. اگر والدین بتوانند اینده را براساس گذشته پیش بینی کنند ،می توانند با سرمایه گذاری در این کارشان ثروتمند شوند.

شما چیزی بیشتر از انچه که فکر می کنید ، هستید. شما الان متوجه شده اید اینکه شما به قدر کافی خوب نیستید تفکری اشتباه بیش نیست. برای ایجا اعتماد به نفس باید باورهایتان را کنترل کنید. این باور که شما چه کسی هستید و طبق تصمیمات تان نه نظر والدینتان قادر به انجام چه کارهایی هستید؟ و حالا شما با فهمیدن این موضوع مطمئن باشید اگر فرزند دارید چیزهای درستی به او می گویید زیرا حرف های شما تاثی زیادی بر زندگی ان ها می گذارد.

منبع: motivationalwellbeing.com
30 اردیبهشت 1397, 15:05 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up