ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

تنها داشتن افکار مثبت کافی نیست

افکار مثبت باید بتواند بدون در نظر گرفتن چالش هایی که با ان مواجه هستید تمرکز شما را کنترل کند.و می تواند چالشی سخت باشد چرا که تمام چیزی که می بینید نتایج منفی و ضعیف است بنابراین فکر کردن به چیزهای منفی و تمرکز روی اینکه " چرا تمام اتفاقات بد برای شما می افتد و چرا نمی توانید به اهدافتان برسید؟"بسیار اسان است . این می تواند یک تله باشد و زندگی شما را به لحاظ اینکه مانع درک شما از اهداف و آرزوهایتان شود ،نابود می کند. در این مقاله من درباره اهمیت مثبت اندیشی صحبت می کنم و نکاتی را در رابطه با استفاده از ان برای تغییر زندگی بیان می کنم.

خوب، چرا اینکه به اطرافمان مثبت نگاه کنیم ، اهمیت دارد؟ دلیل اصلی این است که انچه که شما روی ان تمرکز دارید روی عملکردتان تاثیر می گذارد. آیا اگر به این فکر کنید که چرا همیشه دنیا بر خلاف میل شما می چرخد زیرا هر زمان که هدفی را برای خود تعیین می کنید نمی توانید به ان برسید،باعث می شود شما با شور و شوق بیشتری به دنبال هدفتان بروید؟ احتمالا نه. اگرشما مثبت فکرکنید حتی اگر کارهایتان طبق روال پیش نرود ذهن شما راه حلی را برای رسیدن به ان پیدا می کند. عملکرد شما متفاوت خواهد بود زیرا تمرکز شما روی اطرافتان متفاوت میشود.

مشکل اکثر مرم این است می گویند داشتن افکار مثبت راحت تر از انجام ان است. زمانی که شما در وسط یک چالش هستید دیدن بخش روشن قضیه کار بسیار سختی است . خوب بنابراین چگونه می توانید تفکری مثبت داشته باشید با اینکه هنوز معلوم نیست که بتوانید به هدف مورد نظرتان بسید یا نه؟ ایمان. شما باید ایمان داشته باشید که به هدفتان می رسید و خودتان را باور کنید و برای رسیدن به هدف تان بجنگید.این چیزی نیست که هر کسی بتونید ان را انجام دهد اما چیزیست که شما می توانید ان را گسترش دهید.

شما می توانید هر روز با خواندن کتاب های مثبت و گوش کردن به سی دی های مثبت ، ذهنیت مثبت تری را برای خود ایجاد کنید. "قدرت افکار مثبت" نوشته نرمن پیل یکی از بهترین کتاب ها می باشد. اینکه شما ذهن خود را با افکار مثبت تقویت کنید باعث می شود که قسمت روشن چیزهای اطرافتان را ببینید. شما می توانید با پراکنده کردن افکار مثبت و تشویق مردم از نگرش انها برای تغییر زندگی تان استفاده کنید. تنها داشتن تفکر مثبت برای تغییر زندگی کافی نیست.

بهترین روش برای رد شدن از افکار مثبت ، تمرکز روی کارهایمان است. عادت کنید یک سری عادتها را انجام دهید حتی زمانی که انجام ان سخت باشد. برای مثال شما در رسیدن به اهداف مالی تان دچار شکست شده اید، چی کار می کنید؟ زمانی شما اقدام به کاری می کنید که بتوانید موقعیتتان را تغییر دهید. مثبت اندیشیدن عالیه اما بعضی اوقات فکر کردن به چیزهای مثبت سخت می باشد ، اگر هر زمان که شکست می خورید کاری کنید،در این صورت شما یک اقدام مثبتی انجام داده اید.دلیل اینکه افکار منفی باعث شکست شما می شوند این است که باعث می شود شما هیچ اقدامی نکند.

اگر شما افکار مثبت و کارهایتان را با هم ترکیب کنید شانس بیشتری برای رسیدن به اهدافتان دارید. ایا اینکه دائما مثبت فکر کنید موفقیت شما را تضمین می کند؟ البته که نه. اما اگر دائما منفی فکر کنید شکست شما تضمینی است.

منبع: motivationalwellbeing.com


31 اردیبهشت 1397, 12:33 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up