ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

یاد بگیرید ارام باشید

اینکه یاد بگیریم ارام باشیم بسیار اهمیت دارد مخصوصا اگر زندگی پر استرسی داشته باشید.زمانی که دچار تنش می شوید بدون اینکه بتوانید ان را کنترل یا کاهش دهید، در طول زمان دچار مشکلات جدی سلامتی می شوید. که می توان هم مشکلات روحی باشد و هم جسمی. ارام بودن و همه چیز را راحت گرفتن ممکن است برای بسیاری از مردم کار راحتی نباشد اما باز هم بستگی دارد به تعریف ان ها از ارامش.اگر تعریف شما از ارامش این باشد که کاری انجام ندهید در این صورت زمانی که شما مسئولیت زیادی دارید و سبک زندگیتان سخت باشد دیگر نمی توانید به آرامش برسید.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه آرامش داشته باشید، چیزی که در نظر می گیرید این است که چه کسانی ارامش بیشتری در زندگی شان دارند.خوب این افراد چه کسانی هستند؟ جواب اینکه کودکان هستند. اگر شما سطح استرس کار بزرگترها و کودکان را با هم مقایسه کنید ، متوجه می شوید که قابل مقایسه نیستند. کودکان استرس کمتری نسبت به بزرگسالان دارند، چراکه کودکان به راحتی آرام میشوند. شاید شما بگویید که کودکان چیزی برای نگرانی،هیچ درخواست و مسئولیتی ندارند.درسته.ایا تا به حال توانسته اید با وجود همه مسئولیت های که دارید و کارهایی که باید انجام دهید ارام باشید؟ البته که دارید.فهمیدن اینکه چگونه به ارامش برسیم بسیار ساده است. زمانی که ما درباره چیزی نگران می شویم دائما به این فکر می کنیم که چه کاری باید انجام دهیم بنابراین ارامش نداریم.خوب ، چکار باید کنید؟ یک راه این است که بدانیم بیشتر چیزهایی که ما نگران ان هستیم اتفاق نمی افتد.اینکه پیش پیش درباره مشکلات اینده و چگونگی پوشش ان فکر می کنید کار خوبی است اما بیشتر مردم زمان زیادی را به چیزهایی فکر می کنند که از کنترل ان ها خارج است. برای اینکه بتوانید ارامش داشته باشید سعی کنید روی چیزهایی که در کنترل شماست تمرکز کنید. ارامش همیشه به این معنا نیست که بنشینید و کار نکنید. اگر قرار است کار انجام دهید، سعی کنید ان را با ارامش انجام دهید.

دوباره، تحت کنترل شما قرار می گیرد.بچه ها به راحتی ارام می شوند به این خاطر که انها تنها به چیزهایی فکر می کنند که جلویشان وجود دارد نه به چیزهایی که ممکن است در اینده رخ دهد یا ندهد.اگر شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارید یک راه برای اینکه ارام شوید این است که کارهای ضروریتان را روی کاغذ بنویسید. زمانی که شما کاری نمی کنید می توانید مدیتیشن کنید یا ماساژ انجام دهید. با این کار شما می توانید ذهنتان را از درگیری های روزانه زندگی خالی کنید و روی چیزهای دیگر تمرکز کنید بوانید حواستان را جمع کنید.

راه حل کلیدی این است که ساده زندگی کنید.ارام باشید و تنها کارهایی که لازم است را انجام دهید. شما نباید هر کاری راب استرس انجام دهید فقط به این خاطر که مسئولیت دارید.ارام باشید و فقط به حال فکر کنید. روی چیزهای که در کنترل شماست تمرکز کنید و و کارها ضروریتان را بنویسید در اینصورت متوجه خواهید شد که بیشتر چیزهای که شما نگران ان هستید حقیقت و اهمیت ندارد.

منبع: motivationalwellbeing.com


3 خرداد 1397, 13:24 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up