ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

غلبه بر تنبلی

تنبلی یک حالتی از بیکاری است .منظور کاری است که شما انجام می دهید نه چیزی که هستید. تنبل بودن یعنی شما هیچ انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید. این بسیار واضح است اما اشتباهی که اکثر مردم می کنند این است که خودشان را به عنوان یک فرد تنبل می شناسند.در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا این نوع بیکاری و غیرفعال بودن را با روشهای مختلف بشناسید.خوشبختانه شما بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد هر انچه که بخشی از شما نیست تنها یک عادت است.

افراد تنبل اغلب بی مصرف و بیهوده به نظر می ایند. انها کسانی هستند که هیچ کاری نمی کنند. انها به نظر افرادی سست و حتی شبیه به ولگردها می باشند. می تواند یک بچه باشد یا یک بزرگسال. برای مثال یک دانش اموز که به دلیل اینکه تنبل است درس نمی خواند. و یا یک کارمند که به دلیل تنبلی کارش را انجام نمی دهد. در همه این موارد کاری که فردتنبل انجام می دهد به دلیل تنبلی است. اما ایا انها واقعا تنبل هستند یا تنبل عمل می کنند؟

بین اینکه بگوییم شما تنبل عمل می کنید یا اینکه بگویم شما تنبل هستید تفاوت بسیار زیادی وجود دارد.اولی این پیام را می رساند که تنبلی شما موقت است دومی می گوید که این تنبلی دائمی می باشد. این اسطوره تنبلی است. افراد تنبل واقعا تنبل نیستند . انها موقتا کاری را انجام نمی دهند.

دلیل اینکه افراد بیکار و بی تحرک می شوند چیست؟ پاسخ کمبود هدف و مقصد است. اگر شما به افراد دلایل خوب کافی برای انجام کاری بدهید ، انها ان کار را انجام می دهند. افرادی که به نظر می رسند کاری انجام نمی دهند دلایل کافی برای انجام ان کار ندارند.دلیل اینکه دانش اموزان تنبل درس نمی خوانند این است که نقطه مثبتی در درس برای خودشان نمی بینند. اگر شما به ان ها دلیل بسیار قوی برای درس خواندن بدهید این کار را انجام می دهند.

برای مثال اگر شما برای رفتن به باشگاه بسیار تنبلی می کنید ، اگر کسی به شما یک میلیون دلار پیشنهاد یدهد ایا به باشگاه می روید؟ اگر شما تنبلی می کنید که پارکینگ تان را تمیز کنید اگر کسی ایلحه روی سر شما بگذارد به شما در انجام ان کمک می کند؟ دلیل می تواند چه مثبت یا منفی به اندازه ای قوی باشد که عمل انجام شود.

خط پایانی نشان می دهد که چگونه با پیدا کردن دلایل کافی بر تنبلی مان غلبه کنیم. فعالیت کردن باعث موفقیت شما می شود اما عدم فعالیت باعث می شود شما در زندگی شکست بخورید.قبل از انجام هر کاری شما نیاز به دلایل قانع کننده برای انجام ان دارید. برای اینکه در فرد تنبل ایجاد انگیزه کنیم باید دلیل کافی برای رسیدن به یک هدف خاص پیداکنیم.

منبع: motivationalwellbeing.com
5 خرداد 1397, 09:39 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up