ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

نکاتی برای کمالگرایی

اگر شما فردی کمالگرا هستید و می خواهید بدانید چگونه بر ان غلبه کنیدطوری که در تمام مدت نگران مسائل نباشید ،این مطلب را بخوانید. کمالگرایی می تواند در موقعیت های مختلف خوب باشد. برای مثال برای افرادی که می خواهند همه چیز را به بهترین شکل برای ساخت هواپیما با هدف ایمنی سازی انجام دهند، ایده خوبی می باشد. مشکلی که تلاش برای کامل بودن تمام مدت پیش می اید این است که باعث می شود شما هیچ کاری انجام نمی دهید. شما ترجیح می دهید به جای اینکه کاری انجام دهید هیچ اقدامی نکنید. بیایید ببینیم چرا این اتفاق می افتد و شما باید چکار کنید.

کمالگرایی باعث می شود شما کاری را که باید انجام دهید به دلیل اینکه می خواهید به بهترین شکل انجام شود به تاخیر بیندازید. کاری که ان ها انجام می دهند اماده،تنظیم شده، اماده ، تنظیم شده ، اماده و تنظیم رویکرد می باشد. اگر اتش نزنید ، به هدفتان نمی رسید. این ترس از اشتباه کردن و یا خوب انجام ندادن کارها دلیل خوبی است که شما هیچ کاری انجام ندهید.

در اینجا یک سناریو است. شما می خواهید کاهش وزن داشته باشید بنابراین اگر کتابی درباره کاهش وزن بخوانید متوجه خواهید شد که یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که مربی بگیرید تا به شما اموزش دهد. خوب، چکار می کنید؟ شما سراغ اینترنت می روید و جستجو های فراوانی را برای پیدا کردن باشگاه مناسب انجام می دهید. بعد از ان به دنبال بهترین مربی هستید. شما حتی ممکن است به دنبال کفش مناسب، لباس و دستکش باشید. چیزی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که در پایان این همه جستجو شما نه تنها یک مربی خوب پیدا نمی کنید بلکه انچه را که کتاب پیشنهاد داده را هم انجام نمی دهید.

اگر شما فردی کمالگرا هستید که کارهایتان را به تاخیر می اندازید به این دلیل که می خواهید به بهترین شکل انجام شوند ، نتیجه اینکه: هرگز کامل نخواهید شد. تنها راه برای رسیدن به کمالگرایی این است که کاری را انجام دهید. شما نیاز دارید اماده شوید، شروع کنید و هدف داشته باشید. شما تنها کاری را شروع کنید بعد در حین انجام ان شما متوجه جزییات ان می شوید.

به جای اینکه روی کیفیت کارهایی که انجام می دهید تمرکز کنید ،بعضی اوقات لازم است روی کمیت انها نیز تمرکز کنید. من داستان ازمایش کلاس سرامیک یادم می اید.

یکبار معلم کلاس سرامیک مان کلاس را به دو گروه تقسیم کرد. گروه اول روی کمیت تمرکز کردن و وظیفه انها این بود که 50 تا گلدان درست کنند و نیازی نبود روی چیز دیگری تمرکز کنند. گروه دوم باید روی کیفیت تمرکز می کردند و کارهایشان را به بهترین شکل و با کیفیت می ساختند.

در پایان هفته بررسی کردند که عملکرد کدام گروه بهتر است. ایا می توانید حدس بزنید کدام گروه بهترین گلدان ها را ساختند؟ پاسخ این است که گروهی که روی کمیت تمرکز کردن عملکرد بهتری داشتند. گروهی که روی کیفیت تمرکز کردند تنها توانسته اند یک گلدان با کیفیت عالی بسازند، ان ها ترقی نکردند و به قدری روی جزییات تمرکز کردند که از جلو رفتن باز ماندن.

گروهی که روی کمیت تمرکزکردند گلدان های بهتری ساختند زیرا انها از اشتباهاتشان یاد گرفتن و به یاد گیری ادامه دادند در نهایت بهترین گلدان را ساختند ،انها از اشتباهات قبلی شان یاد می گرفتند و در گلدان های بعدی اجرا می کردند.

درسی که ما از این داستان می گیریم بسیار روشن می باشد. اگر شما فرد کمالگرایی هستید و به دلیل اینکه میخواهید کارهایتان را بهترین شکل انجام شود به سختی کاری انجام می دهد ، سعی کنید کارهای بزرگی انجام دهید. هر چه بیشتر کار کنید بهتر است. این کار به شما کمک می کند که دیگر نگران اینکه کارهایتان به بهترین شکل انجام می شود یا نه ،نباشید ، زیرا شما اینقدر در تولیدتان تمرکز دارید که دیگر زمان اینکه همه چیز کامل باشد را ندارید.

غلبه بر کمالگرایی می تواند نیاز به زمان و تمرین داشته باشد بخصوص اگر شما کل زندگیتان کمالگرا بوده باشید. اگر شما به خودتان زمان محدودی برای انجام کارهایتان بدهید می تواند به شما کمک کند.انجام کارهای بزرگ با محدودیت زمان به شما کمک میکند تا عادت کمالگرایتان از بین برود و و کار بیشتری انجام دهید.

منبع: motivationalwellbeing.com
5 خرداد 1397, 14:04 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up