ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

غلبه بر نگرانی

برخورد با عصبانیت می تواند گاهی اوقات کار دشواری باشد. زمانی که شما احساس عصبانیت می کنید کنترل خود را از دست می دهید. شروع به لرزیدن می کند. عرق میکنید و کمی سرگیجه می گیرید. این حالت ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما بیشتر اوقات به دلیل تمرکز شما می باشد. گاهی اوقات ممکن است ناشی از عادات شما باشد اما حتی در ان زمان هم ذهنی است. بیایید برسی کنیم چرا عصبانیت باعث عملکرد بد شما می شود و چرا عصبانیت چیز خوبی می باشد. همچنین به شما نکاتی برای غلبه برعصبانیت تان ارائه می دهیم.

موقعیت های زیادی وجود دارد که باعث می شود فرد احساس عصبانیت کند. یکی از این موقعیت ها زمانی است که شما در حال سخنرانی می باشید. یا زمانی که شما می خواهید از یک فرد جذاب درخواست ملاقات کنید.یا موقعیتی که شما در حال امتحان دادن هستید. همه ی این موقعیت ها می تواند در شما احساس اضطراب کند. شما در حرف زدنتان دچار لکنت زبان شوید .و درجمع مثل یک احمق ظاهر شوید.همچنین باعث می شود شما خشکتان بزند و به همان جایی که بودید برگردید.

شاید چیز بدی به نظر برسید اما شما متوجه خواهید شد این احساسی که در شما ایجاد می شود و تجربه می کنید حالت بدن شماست که می خواهد چیزی را بگوید.ایا فکر می کنید ورزشکاران قبل از مسابقه عصبانی می شوند. سخنرانان حرفه ای که هزاران بار روی استیج رفته اند چطور؟ عصبانیت یک سیگنالی در ذهن شما می باشد که شما نیاز به امادگی دارید. بعضی اوقات می تواند با احساس هیجان شما ترکیب شود.

برای کنترل عصبانیت و استفاده از مزایای خود باید چند کار را انجام دهید.

در اینجا به نکاتی اشاره کردیم که می تواند به شما کمک کند.

1. پیام را دیافت کنید

همانطور که قبلا گفتم، زمانی که شما احساس عصبانیت و نگرانی می کنید، بیشتر اوقات به این دلیل است که به همان اندازه که فکر می کنید امادگی لازم را ندارید. بگذارید اینطور بپرسم. کاری هست که به راحتی و بدون عرق ریختن انجام دهید و باز هم احساس عصبانیت کنید.؟بیشتر وقت ها زمانی که کاری را برای اولین بار انجام می دهیم کمی احساس عصبانیت می کنیم اما بعد از اینکه ان کار را چندین بار انجام می دهیم اعتماد به نفسمان بالا می رود.

به عبارت دیگر، برای اینکه نسبت به هر چیزی که باعث عصبانیت شما می‌شود، احساس اضطراب کمتری داشته باشید،باید زیاد تمرین کنید. تفاوت زیادی بین احساس کاملا عصبانی بودن وجود دارد زیرا ممکن است به این دلیل باشد که شما امادگی کامل برای انجام کاری را ندارید یا به این دلیل باشد که نگران نشان دادن انچه که انجام می دهید هستید.

2. تمرکز خود را تغییر دهید

کنترل عصبانیت می تواند با تغییر تمرکز شما انجام شود. اگر شما نگرا انجام کاری هستید، احتمال این وجود دارد که شما در حال مجسم کردن سناریوی بدتری باشید.شما تصور می کنید که از خودتان کاملا یک احمق ساختید. در عوض چیزی که شما می‌خواهید انجام دهید این است که ابتدا از خودتان بپرسید که اگر سناریوی بدتر اتفاق خواهد افتاد، آیا می‌توانید آن را کنترل کنید. به لحظات اضطراب اور زندگیتان فکر کنید. از ان عبور می کنید ولی همچنان زنده اید، اینطور نیست؟ زندگی در جریان است.زمانی می توانید این را قبول کنید که بتوانید شرایط را بدتر کنید.شروع به تمرکز روی چیزهای مثبت بیشتری کنید. ببینید خودتان کار خوبی انجام داده اید. ببینید نتایجی که می خواهید را دریافت کرده اید. بیش از 95 درصد وقت ها ، بدترین سناریوها صادق نبوده است ، بنابراین زحمت تمرکز روی ان را به خودتان ندهید.

3. بیش از اندازه فکر نکنید

غلبه بر عصبانیت می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شما متوجه شوید مهم نیست که کاری را چقدر بد انجام داده اید.چه ان یک سخنرانی باشد ، یک اجرا و یا درخواست برای قرار گذاشتن باشد، به این وضعیت، ۱۰ برابر بدتر از آن چیزی که دیگران آن را می‌بینند نگاه خواهید کرد.اغلب مردم انقدر مشغول فکر کردن به خودشان و مشکلاتشان هستند که دیگر به شما فکر نمی کنند.

منبع:motivationalwellbeing.com

 
5 خرداد 1397, 16:04 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up