ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه پرخوری را رها کنیم

زمانی که تلاش می کنید وزن خود را کم کنید ،اینکه بتوانید جلوی پرخوری را بگیرید بسیار مشکل است. این تنها یکی از مشکلاتی است که شما برای داشتن تناسب اندام با ان مواجه می شوید.قبل از اینکه بتوانید انجام کاری را متوقف کنید دروهله اول بهتر است بدانید چرا این کار را می کنید.در اینجا متوجه نکاتی برای شکست این واکنش می شوید. همچنین به شما در موفقیت طولانی مدت برای کم کردن وزن و ایجاد تناسب اندام کمک می کنیم. 
همانطور که می‌دانید، اگر می‌خواهید وزن کم کنید، باید کاری متفاوت از آنچه در حال حاضر انجام می‌دهید انجام دهید. ان بدا معناست کهشما با غذهای متفاوت بخورید، کم بخورید و بیشتر تمرین کنید.خوب،الان مشکل چیست؟به نظر بسیار ساده است،اینطور نیست؟ مشکل این است که بیشتر مردم به این نتیجه رسیده اند برای اینکه وزنشان را کم کنند، باید رژیم بگیرند. کلمه " رژیم " می‌تواند برخی احساسات و تصاویر منفی را در بسیاری از مردم ایجاد کند.
اگر نمی توانید خوردن را متوقف کنید، بنابراین اولین چیزی که باید کنار بگذارید رژیم گرفتن می باشد. رژیم گرفتن کارساز نمی باشد. برای روشن تر شدن، زمانی که شما روزه می گیرید شما به دنبال غذا خوردن به روش خاص و در یک دوره زمانی مشخص تا رسیدن به وزن ایده عالتان هستید. شما باید کم کردن وزن را یک دوره طولانی در طول زندگی بدانید نه اینکه یک دوره شش ماهه برای خود در نظر بگیرید. 
مشکل اصلی کم کردن وزن این است که تبلیغات زیادی وجود دارد که کم کردن وزن را در 30 روز تضمین می کند. این یکی از دلایلی است که افراد زیادی اضافه وزن دارند. انها این ذهنیت را دارند که می توانند نتایج سریع بگیرند .و این مانند افرادی می ماند که فکر می کنند می توانند در 30 روز ثروتمند شوند. و در اخر شما زمان، پول و اعتماد به نفستان را از دست می دهید. و این فقط باعث می شود شما بیشتر بخورید. اگر می خواهید پرخوری را کنار بگذارید باید یک طرز فکر متفاوتی داشته باشید. راه های زیادی برای غلبه بر پرخوری وجود دارد. به خاطر داشته باشید، اگراختلال شدید پر خوری داشته باشید، شما نیاز به کمک حرفه ای دارید. با این حال این تنها درصدی از مردم را شامل می شود. 
چگونه پرخوریمان را متوقف کنیم 
1.به خودتان گرسنگی ندهید
سالم غذا خوردن به این معنا نیست که خودتان را از غذا خوردن محروم کنید. شما حتی می توانید غذاهای بد بخورید اما باید ان را به طور متوسط مصرف کنید. همه چیز باید اعتدال داشته باشد. خبر خوب اینکه اگر شما سالم غذا بخورید و شکر را از رژیم غذایتان حذف کنید ،دیگر هوس شیرینی جات نمی کنید.به عبارت دیگر، با گذشت زمان اسان می شود. 
2.یک پشتیبان داشته باشید
 بعضی اوقات اینکه تنهایی بخواهید وزنتان را کم کنید بسیار مشکل است. بنابراین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از برخی دوستان و یا اعضای خانواده بخواهید که به شما یاد آوری کنند.بیشتر وقت ها ، ما بیشتر از انچه که عادت داریم غذا می خوریم. بنابراین از افراد اطرافتان بخواهید به شما راهنگام پر خوری به یاد اهدف تناسب اندامتان بیندازند. و زمانیکه به شما تذکر می دهند ، از انها تشکر کنید و به حرف هایشان گوش کنید. عصبانی و هیجان زده نشوید چراکه بار دیگر هنگام پر خوری تان دیگر به شما تذکر نمی دهند.
3.دسترسی به غذا را برای خودتان محدود کنید
خیلی سخت است که بخواهید زیاد غذا بخورید در حالی که غذایی برای خوردن ندارید. تمام غذاهای بد را دور بریزید و ان را با چیزهای خوب جایگزین کنید .با انجام این کار شما می تواند با این واقعیت که رفتن به فروشگاه برای خرید غذاهای کم ارزش سخت می باشد جلوی پرخوری تان را بگیرید .
اینها تنها چند نکته بود که شما می توانید انجام دهید. روش های دیگری هم وجود دارد. چیزی که حائز اهمیت است، این است که شما یک ذهنیت درستی برای انجام هر کاری داشته باشید . اکثر افرادی که تلاش می‌کنند وزن کم کنند و با شکست مواجه شوند را درک کنید . این کار مثل راه رفتن در پارک نیست.  ترسو نباش. با تمام نیرو به جلو حرکت کنید. موفق باشید.  

 
6 خرداد 1397, 09:25 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up