ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه خود را شاد کنید

دانستن این که چطور خود را شاد کنید به این معنی است که بدانید چه عواملی باعث می‌شود که شما این احساس را داشته باشید. زمانی که متوجه می شوید در وهله اول چه چیزی شما را خوشحال می کند ، می توانید با فهمیدن ان به خوشحالیتان ادامه دهید. به جای اینکه به دنبال خوشحالی در بیرون از خودتان باشید ان را در درون خودتان جستجو کنید. همچنین باید این احساسات را در درونتان فعال کنید. راه های زیادی برای خوشحالی وجود دارد پس بگذارید چند تا از نکاتی که ممکن است به شما کمک کند را به شما پیشنهاد کنم.

یک راه برای شاد کردن خود، تمرکز بر چیزهایی است که شما را شاد می‌کنند.اغلب اوقات مردم ناراحت هستند زیراتنها روی چیزهای منفی تمرکز می کنند. مهم نیست که شما چقدر شاد هستید، اگر شما دائما روی چیزهای افسرده کننده متمرکز شوید ،دیر یا زود شما دچار احساسات منفی می شوید. احساسات شما خوشحالی یا هر چیز دیگری که می تواند باشد به نحوه تمرکز روی چیزهای اطرافتان بستگی دارد.

برای مثال ایا گرفتن غذای حاضری برای شام شما را خوشحال می کند؟بستگی دارد. اگر شما به 3 وعده غذایی عادت دارید، احتمالا درباره این موضوع بی تفاوت خواهید بود.اما اگر چند روز چیزی نخورده باشید این وعده غذایی شما را بسیار خوشحال خواهد کرد. اگر دستمزتان کم شود و ناگهان کاری پیدا کنید که 3 برابر ان به شما پول می دهد چه می شود؟ ایا خوشحال می شوید؟ اگر شما در حال حاضر ۱۰ بار بیشتر از حداقل دست‌مزد کار کرده‌اید ،اما تنزل درجه کرررهاید و تنها 3 برابر حقوقتان دریافت کرده اید چه اتفاقی می‌افتد ؟ حالا خوشحال خواهید شد؟

همانطور که می بینید این چیزها شما را خوشحال نمی کند. این ادراک شما و معنایی است که شما به آن چیزها می‌دهید که شما را شاد می‌کنند.به همین دلیل است که مردم در کشورهای جهان سوم افراد شادی را تجربه می‌کنند در حالی که شما افراد مشهوری دارید که همه چیز دارند و دست به خودکشی می‌زنند. زمانی که شما فکر می کنید شادی از چیزهای خارجی ناشی می شود بنابراین خوشحالی برای شما سخت می شود. فقط خودتان می توانید خود را خوشحال کنید. حالا که این را فهمیدید، در اینجا به چند راه اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا بتوانید خودتان را شاد کنید.

چگونه خود را شاد کنید

1.بر انچه که در حال حاضر دارید تمرکز کنید و سپاس گذار باشید.به زمانی فکر کنید که چیزهایی که الان دارید را نداشتید. دوستان، روابط ،شغل و غیره. زمانی که روی چیزهای خوب متمرکز شوید احساس شادی بیشتری می کنید.

2.سعی کنید خودتان را شاد کنید. اغلب اوقات ما همه این شرایط را قبل از اینکه به خودمان اجازه شادی بدهیم ،ایجاد می کنیم. اگر من 10 دلار نداشته باشم نمی توانم خوشحال باشم. " اگر من به ۱۰ درصد چربی بدن نرسم، پس نمی‌توانم خوشحال باشم.

زمانی که قوانین برای شما سخت می شود ممکن است احساس ناراحتی کنید.

یک قانون ساده که شما می‌توانید برای خودتان تعیین کنید این است که " اگر بتوانم صبح بیدار شوم، خوشحال خواهم شد ".

3.از دنبال کردن اهداف خود خوشحال باشید. به جای تلاش برای رسیدن به اهدافتان برای شاد شدن ، چرا زمانی که اهدافتان را دنبال می کنید خوشحال نمی شوید. به عبارت دیگر به دنبال خوشحالی نباشید بلکه با خوشحالی همه چیز را دنبال کنید. یا به زبان دیگر از سفر لذت ببرید به دنبال رسیدن به مقصد نباشید. زمانی که کاری را که دوست دارید انجام می دهید این کار بسیار اسان تر می باشد.

دانستن اینکه چگونه خودتان را خوشحال کنید به این معنی است که شما می توانید با اجازه دادن به شرایط جامعه تان به سادگی شاد شوید . یاد بگیرید که در پی‌گیری این اهداف و رویاها خوشحال باشید. بعد از همه اینها، هدف از زندگی شاد بودن نیست ؟ اگر اینطور است، دیگر ادامه ندهید.

منبع: motivationalwellbeing.com
6 خرداد 1397, 11:39 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up