ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

مقابله با ناامیدی

زمانی که شما با ناامیدی مقابله می کنید، روشی که برای این کار انتخاب می کنید مشخص می کند که چطور زندگی شما تغییر می کند. زمانی که ما احساس ناامیدی می کنیم به این معناست که کسی یا چیزی نتوانسته انتظارات ما را براورده کند. برای اکثر مردم این موضوع زمانی اتفاق می افتد که می خواهند به هدفشان برسند و کوتاه می ایند. همه باید با این موضوع کنار بیایند. نحوه برخورد شما با این موقعیت موفقیت و شکست شما را در زندگی تعیین می کند. بیایید نگاه عمیقی داشته باشیم به این موضوع که چرا ما دچار ناامیدی می شویم و کارهایی که شما برای غلبه برای ان باید انجام دهیم .

انتظارات جز قوانین نیستند. این قوانین دیکته شده اند ، حداقل در ذهن ما، آنچه باید قبل از رسیدن نتایج رضایت‌بخشی به دست می آید تحقق می‌یابد. برای مثال شما می‌خواهید ۱۵ ماه را در ۳۰ روز از دست بدهید.می روید بیرون و شروع می کنید به کار کردن و خوردن. شما هر انچه که یک کارشناس می گوید را انجام می دهید. و زمانی که 30 روز تمام می شود متوجه می شوید که تنها 10 پوند از دست داده اید. احتمالا کاملا ناامید می شوید. دلیل ان این است که یک قانون در مورد آنچه که باید برای شما اتفاق بیفتد تنظیم کرده اید تا احساس رضایت کنید.

بنابراین در این موقعیت که شما به هدفتان نرسیده اید چه کار می کنید و چه کار می کنید که به ان برسید؟ اگر شما انچه را که همه انجام می دهند را انجام دهید، یعنی رها کنید یا شکایت کنید و ناله کنید که چرا هیچ وقت چیزی را که می خواهید به ان نمی رسید ، ان وقت است که شما احساس بدبختی می کنید. اگر شما تصمیم بگیرید که بار دیگر جبران کنید و بهتر کار کنید، در مواجعه با ناامیدی موفق می شوید.

به یاد داشته باشید که ناامیدی تنها احساسی است که از قوانینی که ایجاد کرده‌اید ناشی می‌شود.برای مثال شما از فرزندتان می خواهید نمره aبگیرد زمانی که فرزند شما نمره bمی گیرد شما دچار ناامیدی می شوید زیرا این قانون را برای خود گذاشته اید که نمره a بگیرد بنابراین احساس رضایت ندارید.

بنابراین چگونه می‌توانید از این حقیقت برای کمک به مقابله با نا امید کننده استفاده کنید ؟دو کار است که می توانید انجام دهید. اولی این است که شما متوجه شوید زمانی شما احساس ناامیدی دارید به این خاطر است که شما برای خود قوانینی تعیین کرده اید که ان ها اتفاق نیفتاده است. اینکه این قوانین روی شما گذاشته شده است یا کس دیگری مهم نیست. برای مقابله با این احساس، کاری که می‌توانید انجام دهید این است که قوانین را تغییر دهید.

به جای آنکه بگویید: " اگر در عرض ۳۰ روز ۱۵ پوند را از دست ندهم، بسیار نومید خواهم شد ." من هر کاری که از دستم برآید برای رسیدن به هدفم خواهم کرد"اما اگر قرار باشد کوتاه بیایم، دست‌کم می‌دانم که آن را به همه داده‌ام ."

دومین کاری که می‌توانید انجام دهید مربوط به قوانینی است که شما بر روی افراد دیگر تنظیم می‌کنید.اگر می خواهید برای همیشه ناامیدی تان از بین برود . وقتی نوبت به افراد دیگر می‌رسید، قوانینی را ایجاد کنید که برای مردم سخت باشد که شما را ناامید کنند. قوانینی که باعث رضایت شما در زندگی می شود چیزی نیست کهبا شما به دنیا امده باشد. شما انها را می سازید. خیلی خوب است که شما انتظارات زیادی از خودتان داشته باشید چراکه می توانید کارهایتان را کنترل کنید اما زمانی که قوانین زیادی برای دیگر افراد که کنترل بر ان ندارید ،می گذارید، به احتمال زیاد ناامید می شوید. برای غلبه بر ناامیدی در وهله اول نیاز است که علت به وجود امدن این احساس را در خودمان بدانیم.

منبع: motivationalwellbeing.com
6 خرداد 1397, 14:24 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up