ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چه چیزی باعث خوشحالی مردم می شود

خوب، چه چیزی باعث خوشحالی مردم می شود؟ ایا پول زیاد این کار را می کند؟ همه ما چیزهایی درباره افرادی که ثروتمند بودند اما در اخر خودکشی کردند شنیده ایم.ایا شهرت این کار را می کند؟ چندتا از سلبریتی ها رو شنیده اید که به مواد مخدررو اورده اند؟ داشتن بدنی سالم چطور؟ داشتن یک شغل خوب؟ اگر از مردم بپرسید چی ان ها را خوشحال می کند پاسخ های زیادی می شنووید اما دو چیز اساسی وجود دارد که شادی را تضمین می کند. اول اینکه می دانیم ان ها در حال رشد ذهنی و روحی و غیره هستند. دوم اینکه احساس می کنی ان ها تفاوت ایجاد می کنند.

بیشتر مردم این اشتباه را دارند که فکر می کنند شادی چیزی بیرون از ان ها می باشد. مثلا ان ها فکر می کنند یک ماشین اسپرت جدید یا یک خانه جدید انها را خوشحال می کند. اگرچه این چیزها موقتا شما را خوشحال می کند، اما انها عمر کوتاهی دارند. درباره اولین باری که شما خانه یا ماشین خریدید فکر کنید. احتمالا خیلی هیجان زده بودید. چند سال بعد شما چه احساسی داشتید؟ احتمالا زمانی که به ان عادت کردید دیگر هیجان زده نبودید. بسیاری از مردم اگر بتوانند سالیانه ۱۰۰ دلار درآمد داشته باشند بسیار خوشحال خواهند شد.افراد زمانی که برای اولین بار درامد زیادی بدست اوردند بسیار هیجان زده بودند اما بعداز مدت طولانی دیگر برای انها یک چیزعادی و معمولی شد.

همانطور که قبلا گفتم اولین چیزی که مردم را خوشحال میکند رشد کردن است. زمانی که شما احساس می کنید زندگی تان رو به پیشرفت می باشد احساس خوشحالی می کنید. ان لزوما بدان معنا نیست که شما دائما یک چیز بزرگتر و بهتر بخرید.خیلی عمیق تر از این می باشد. شما نیاز دارید احساس کنید که در سطح خودتان پیشرفت کرده اید. شما نیاز دارید بدانید ماهیت ان چیزی که هستید پیوسته در حال ترقی می باشد. اگر می خواهید بدانید که چگون خوشحال می شوید، به درونت نگاه کن. روی خودت، اهدافت و ارزوهایت کار کن. دنبال این باشید که امروزتان از سال گذشته بهترباشد. این موضوع برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد اما نکته مهم این است که شما این احساس را داشته باشید که با گذشت زمان شما در حال پیشرفت می باشید.

بخش دوم چیزی که مردم را خوشحال می کند داشتن حس کمک ومشارکت است.هر کسی این باور را دارد که برای انجام کار بزرگی امده است.شما نباید کاری کنید که دنیا را تغییر دهید. تا زمانی که شما بدانید وجود شما و کارهایی که انجام می دهید به یک فرد دیگر در جای دیگری کمک می کند ، احساس خوشحالی دارید. بعضی از افراد از اینکه پدر یا مادر شوند بسیار خوشحال می شوند، زیراآن‌هازندگیجدیدیرا بهدنیایخودآورده‌اندومسئولشادیآنهستند.

چه چیزی باعث خوشحالی مردم در کار می شود؟ همانطور که قبلا گفتم ،چک حقوقی نیست چرا که بعد از مدتی هیجان ان از بین می رود. ان حس متفاوت بودن است. این به این معنی است که شما بخشی از چیزی بسیار بزرگ‌تر از خودتان هستید و چیزی است که باعث شادی افراد می شود. افراد زیادی را در دنیا می بینیم که پول زیادی دارند اما به این نتیجه رسیده اند که پول به تنهایی باعث خوشحالی ان ها نمی شود. کمک کردن و مشارکت می تواند این حس را به وجود بیاورد.

ما به دو راه برای خوشحالی اشاره کردیم. ایا تنها این دو راه پاسخ سوال ما برای شاد شدن می باشد؟ ان بستگی دارد که تعریف شما از شادی چیست. شما تنها چون زنده هستید خوشحالید. تنها چون می بینید خوشحالید. از لحظه ای که شما دیگر به سختی خوشحا نمی شود، شاد هستید. این احساسی است که خودتان ایجاد می کنید. گفته می‌شود رشد شخصی و مشارکت دو دلیل قوی برای شاد بودن است.

منبع: motivationalwellbeing.com


7 خرداد 1397, 09:20 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up