ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه با شغلی که از ان متنفر هستیم مقابله کنیم

واژه نارضایتی شغلی یک موضوع محبوب در بحث ها می باشد. چندبار تا به حال شنیده اید که افراد از شغلشان شکایت کنند؟ یا بهتر بپرسم چند بار خودت اینکار را کرده ای؟ چگونه با شغلی که از ان متنفر هستی برخورد می کنی و این درحالی است که تو به ان شغل نیاز داری و خانواده ات را تامین می کنی؟

در برخی از مطالعات نشان داده شده است که نارضایتی شغلی یکی از دلایل اصلی استرس است و استرس یکی از دلایل اصلی بیماری می باشد. این مقاله در مورد این نیست که چطور می‌توانید بفهمید که آیا از شغلتانمتنفر هستید یا خیر. اگر از شغلتان متنفر باشید خودتان متوجه می شوید. بیایید ببینیم بدون اینکه تنها منبع درامد خود را حذف کنید، چه گزینه هایی را برای مقابله با ان دارید.

زمانی که شغلی دارید که از ان متنفر هستید، از لحاظ ذهنی و جسمی بسیار خشک است. اما اگر برای مدتی است کار می کنید به احتمال زیاد کاری را که اکثر مردم انجام می دهند را انجام داده اید. شما راه‌هایی برای متقاعد کردن خود پیدا کرده‌اید که باور کنید این کار آنقدرها هم بد نیست. شما روی نقاط مثبت شغلتان تمرکز می کنید تا روی نقاط منفی.

اگرچه این یک راه حل موقت می باشد، به مرور زمان اثرات منفی روی شما می گذارد. شما نمی توانید زیاد به خودتان دروغ بگویید. ان لبخند مصنوعی که شما هر روز به خودتان می زنید در نهایت تبدیل به اخم می شود و دچار رنجش می شوید. بنابراین بهترین راه حل چیست؟

این دقیقا چیزی است که باعث می‌شود شما از شغل خود متنفر باشید.

آیا کار واقعی خود یا محیط زیست یا شرایط کاری است؟اگر شما شغلی دارید که به ان اهمیت نمی دهید، راه حل این است که شغلی را پیدا کنید که برای شما معنا داشته باشد. اگر شما در رشته مورد علاقه تان شغلی داشته باشید اما از ان متنفر باشید، این به دلیل شرایط شغلی مثل حقوق،همکاران،رییس و غیره می باشد. بنابراین شما باید راهی پیدا کنید تا شرایط خود را با رفتن به یک شرکت دیگر ارتقا دهید.

اگرچه این راه حل ساده به نظر می رسد، اما مسئله این است که به دلیل اینکه اکثر مردم با وجود تنفر از شغلشان از توجیه عقلانی درباره ان استفاده می کنند ،در جایی که هستند احساس راحتی می کنند. زمانی که ما احساس راحتی کنیم هیچ کاری برای تغییر وضعیت خود انجام نمی دهیم.

راه مقابله با شغلتان که ازان متنفرهستید این است که واقعا از شغلتان متنفرباشید. احساسات خود راانکار نکنید،انها چیزهای به شما می گویند. و ازاین انرژی برای ایجاد برنامه ای برای رفتن به سمت شغل، کار و شرکتی که از کار کردن در ان لذت ببرید. زمانی که شما می دانید به جای دیوار اجری اینده وشنی در پایاناین تونل وجود دارد، باوجود انکه از شغلتان متنفر هستید هر روز چیزی برای رسیدن به ان خواهید داشت. و این باعث تفاوت زیادی در میزان شادی و رضایت شما خواهدشد.

شما بیشتر جوانی خود را صرف کار کردن می کنید. شما تنها یکبار زندگی می کنید ان هم کوتاه. اگر شما با این دو مورد موافق هستید ، برای شما دیگر هیچ فرقی ندارد باقی عمر خود را در شغلی که از ان متنفر هستید بگذرانید.

بنابراینراه مقابله با شغلی که از ان متنفر هستید اما به دلایی نمی توانید ان را ترک کنید این است که یک برنامه ای برای فرار از این شغل داشته باشید تا در نهایت بتوانید ان را رها کنید و کاری را که از ان لذت می برید را پیدا کنید حتی اگر سال ها طول بکشد چراکه اگر این کار را انجام ندهید از زندگی متنفر خواهید شد. و اگر از زندگی متنفر شوید چه خواهد شد؟

منبع: ezinearticles.com
7 خرداد 1397, 10:53 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up