ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه در 8 مرحله در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم

چرا داشتن اعتماد به نفس اهمیت دارد؟ مهم است زیرا به شما شهامت، عزت نفس و قاطعیت می دهد. زمانی که اعتماد به نفس وجود داشته باشد، شما دیگر از ریسک کردن و امتحان کردن چیزهای جدید نمی ترسید.

اعتماد به نفس برای یک زندگی شاد و موفق ضروری می باشد، و یک جنبه شخصیتی است که افراد زمانی که ان را در وجود کسی می بینند برای ان ارزش قائل هستند.

زمانی که شما اعتماد به نفس داشته باشید، شما به افراد دور و برتان اجازه نمی دهید که درباره شما چه فکری کنند و چیزی بگویند یا روی شما تاثیر بگذارند. و این به معنای داشتن یک زندگی ارام می باشد.

اغلب مردم با این جنبه از شخصیت به دنیا نیامده اند. با این حال شما می توانید ان را در خود بسازید. شما می توانید با تغییر ذهنیت و نگرشتان به زندگی در خودتان اعتماد به نفس ایجاد کنید. حتی اگر تجارب شخصی مختلف موجب شود که آن را از دست بدهید.

 

چگونه در خودمان اهتماد به نفس ایجاد کنیم

من در اینجا به چند نکته ساده که کمک به ایجاد اعتماد به نفس می کند اشاره کرده ام

1. در مورد آنچه در زندگی خود انجام داده‌اید ، فکر کنید

حتی اگر در زندگی تان شکست و بدبختی را تجربه کرده اید، قطعا موفقیت هایی نیز داشته اید. مهم نیست که چقدر این موفقیت ها بزرگ باشند، می تواند همین چیزهای ساده باشد مثل گرفتن نمره خوب در مدرسه وکالج، پیشرفت شغلی، کنار امدن با همسایه، گرفتن گواهینامه رانندگی یا یاد گرفتن شنا.

فکرکردن به موفقیت هایتان در زندگی باعث می شود شما احساس خوبی را در زندگی تجربه کنید، این که همه چیز شکست نیست. و این باعث می شود اعتماد به نفس شما در زندگی بالا برود.

2. روی چیزهایی که انجام دادید و به ان رسیدید تمرکز کنید، نه روی چیزهایی که انجام ندادید و به ان نرسیدید

چرا ذهن خود را با شکست هایتان در زندگی پر می کنید؟ اگر شما دائما به شکست فکر کنید باعث می شود شما منتظر ان باشید و ان را پیش بینی کنید و جذب شما می شود. در نتیجه اعتماد به نفس شما از بین می رود. فیلم هایی که اثر منفی در ذهن شما دارند با فیلم ها با موضوعات مثبت جایگزین کنید.

تماشای فیلم هایی که در ذهن شما تاثیر مثبتی دارند باعث می شود موفقیت را جذب کنید. و این رویه باعث می شود در خودتان اعتماد به نفس ایجاد کنید.

3. لیست موفقیت ها و دستاوردهای خودتان را بنویسید

شاید شما بگویید من هیچ موفقیتی در زندگی نداشته ام ، اما اشتباه می کنید. شاید شما موفقیت های بسیار بزرگی نداشته باشید اما حتما داشته اید. حتی اگر گاهی اوقات تجربه ی کمی از موفقیت داشته اید. حتی پختن یک کیک، داشتن روابط خوب با همسر و فرزندان و داشتن یک پیاده روی می تواند موفقیت باشد.

4. به استعدادها و توانایی های خود فکر کنید

هر روز زمانی را بگذارید و به استعدادها و توانایی هایتان و راه های توسعه و پیشرفت ان ها فکر کنید . این را نگویید که استعداد و مهارتی ندارید. همه ی ما داریم فقط باید ان ها را کشف کنیم.

5. اراده تان را تقویت کنید

کمبود اعتماد به نفس منجر به کمبود و ازبین رفتن اراده تان می شود. اگر شما اراده تان را تقویت کنید باعث می شود اعتماد به نفستان نیز بالا رود.

قدرت اراده قوی‌تر به معنای قاطعیت بیشتر و اعتماد به نفس بیشتر و اعتماد به نفس بیشتر است.

6. اهداف کوچک و ساده ای را برای خودتان مشخص کنید

اهداف کوچک و ساده‌ای را مشخص کنید که در دسترس شما قرار دارند و به آن‌ها دست پیدا می‌کنید.این باعث ترقی و بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود. من درباره اهداف کوچک صحبت می کنم نظیر از قبیل تمیز کردن و مرتب کردن لباس‌هایتان، دعوت کردن دوستان به خانه، شروع به شنا کردن ، یا گرفتن یک روز استراحت و لذت بردن از ان.

انجام این کارهای کوچک باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید و اعتماد به نفس شما بالاتر رود.

7. ایجاد نگرش مثبت

به جای تمرکز روی اتفاقات منفی و داشتن انتظارات بد تلاش کنید روی نکات مثبت و نتایج مثبت تمرکز کنید. اگر شما ذهنیت منفی داشته باشید مشکل ایجاد میشود. با اصرار و پافشاری می توانید عادات ذهنیتان را تغییر دهید و نگرش مثبتی پیدا کنید. شما می توانید اطلاعات زیادی درباره افکار مثبت در اینترنت پیدا کنید

8. به خودتان جملات انگیزشی بگویید

هر گونه تفسیر منفی را از ذهنتان پاک کنید. محکم باشید، و اجازه ندهید نظرات منفی درباره زندگی تان در ذهن شما تاثیر بگذارد. شما با ید درباره انچه که در ذهنتان وارد می شود هوشیار باشید و اجازه ورود نظرات منفی به زندگی تان نشوید.

منبع: successconsciousness.com


8 خرداد 1397, 10:27 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up