ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

مهربانی و دوستی 7 راه برای کمک به یک دوست افسرده

ژانویه 2018،افسردگی نسبتا شایع می باشد. احتمالا همه ما فردی را می شناسیم که دچار افسردگی شده است. اگر این فرد با شما صمیمی باشد شما می خواهید هر کاری را انجام دهید تا او بهبود یابد. اگرچه افسردگی نادر است، اما هنوز هم تعبیر اشتباهی از ان داریم. زمانیکه میخواهید تا جای ممکن کمک کنید،شما باید فردی را که می خواهید کمک کنید کاملا درک کنید.

1.اجتناب از رفتارهای کلیشه ای رایج

چیزهایی مثل افتاب،هوای تازه،ویک ذهنیت مثبت بسیار عالی میباشند اما این چیزها برای افراد مبتلا به افسردگی قابل دسترس ومفید نمیباشند.افسردگی یک حس زودگذر نمی باشد بلکه یک اختلال است. سعی کنید با کمتر خوشحالی کنید زیرا برای درمان افسردگی با این روش باعث میشود دوستتان احساس کند شما مانع مبارزه او با افسردگیش می شوید و این درست برعکس ان چیزی است که شما می خواهید.

2.با انها متفاوت رفتار نکنید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که رفتارتان را با دوست افسرده خود تغییر دهید. برای مثال شما دوستتان را که دچار افسرگی شده است را به مهمانی جشن تولدتان به این خاطر که شاید نیاید دعوت نکنید باعث میشود او دچار کمبود شوند.

اینکه شما دائما روی ناراحتی انها تمرکز کنید باعث می شود انها به ناراحتی هایشان بیشتر فکر کنند. شما با انها مثل همیشه صحبت کنید.با انها به مکان های مورد علاقه تان بروید و پیام های خنده دار برای انها بفرستید.

3. متوجه باشید که انها سلیقه شان تغییر کرده

افسردگی باعث تغییر ناگهانی فرد می شود. انها ممکن است مثل قبل همان احساسات را نداشته باشند. ممکن است دوست شما که دچار افسردگی شده است قبلا اهل مهمانی رفتن بوده اما الان انها در خانه ماندن را ترجیح می دهند. اگر انها دوست ندارند بیرون بروند شما پیش انها بروید. ممکن است زمانی که دوست شما کمی پا پس کشیده ‌است ، این ابتکار را به دست آورید.

4.انها را در چیزهایی که دوست دارند حمایت کنید

افرادی که دچار افسردگی شده اند گاهی اوقات عادات و علاقه هایشان را که باعث شادی ان ها میشد را فراموش میکنند.افسردگی چیزی شبیه به ابر ایجاد می کند که لذت بردن را به زمانی نامعلوم و غیر قابل دستیابی تبدیل می کند. اگر دوست افسرده شما نوشتن را دوست دارد چیزی مربوط به ان به او هدیه بدهید. با این کار نشان می دهید که چقدر به انها توجه می کنید.
 
5.همیشه در دسترس باشید

به دوست افسرده خود نشان دهید که همیشه در کنارش حضور دارید واین باعث میشود احساس کنند زمانی که اوضاع به هم می ریزد کسی را در کنار خود دارند. بگذارید این احساس را داشته باشند که هر زمان که نیاز دارند می توانند با شما صحبت کنند و شما بدون هیچ قضاوتی به انها گوش می دهید.

6. رنجیده نشوید

دوست افسرده شما ممکن است دوست نداشته باشد صحبت کند و یا گوشی را روی ما قطع کند. بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تحمیل شوی یا بد رفتاری کنید.ممکن است دوست شما متوجه این نباشد که چقدروچرا باعث ناراحتی شما شده است. انها همواره با غم و اندوه خود دست و پنجه نرم می کنندو به اندازه شما نمی خواهند احساس مسئولیت داشته باشند. ممکن است دوست شما برنامه ای را بارها وبارها کنسل کند ویا نتواند تلفنی را پاسخ دهد سعی کنید به ان ها فرصت دهید .

7.خودتان را سالم و سرحال نگه دارید

اگر شما نتوانید برای خودتان مفید باشید نمی توانید برای دیگران نیز مفید باشید.به خاطر داشته باشید که شما یک درمانگر نیستید. دوستی‌های واقعی می‌توانند تحمل افسردگی زیادی را داشته باشند.صبور،بخشنده وهمیشه حاضر باید زیرا زمانی که دوستتان با افسردگی دست وپنجه نرم می کند نیاز زیادی به ما دارد.                             

 منبع: psyarticles.com

 
12 خرداد 1397, 14:00 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up