ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

6 دلیل اینکه چرا باید به موفقیت فکر کنیم

در طول چند سال گذشته، من به خواندن، نوشتن و صحبت درباره موفقیت اعتیاد پیدا کرده‌ام. من از سخنگویان انگیزشی در تویی‌تر پیروی می‌کنم.  به طور مرتب به نکاتی درباره پادکست ها و YouTube در مورد نحوه یافتن موفقیت در فعالیت‌های شغلی، کسب‌وکار، روابط، یا فعالیت‌های فوق‌برنامه گوش می‌دهم. من رفتم تا صحبت کنم ، ارتباطات شبکه‌ای برقرار کنم ، ارتباطات ایجاد کنم ، و به دنبال افراد روشنفکر باشم.  دوستانی پیدا کردم و سعی کردم بر مردم نفوذ کنم.  حتی یک کتاب در مورد نحوه تنظیم اهداف بهتر براساس تحقیق و مصاحبه خودم نوشتم.

 

با این حال، از صحبت در مورد موفقیت خسته‌شده‌ام. از این موضوع متنفرم ، چون حس می‌کنم تعریف من از موفقیت با بقیه فرق دارد، و با تعریف کردن ذهن من با دیگر افراد از موفقیت ، من به طور موثر بخشی از خودم را از دست می‌دهم. از این کار خسته‌شده ، چون زمزمه های زیادی در آنجا وجود دارد ( در اینجا من دوباره … به آن سر و صدا کمک می‌کنم ).

 

در دنیای موفقیت و انگیزه، هیچ پند و نصیحت در مورد نکات موفقیت، قوانین زندگی، و حقه‌های تجاری وجود ندارد که به عنوان راه‌حل سریع برای تمام چیزهایی که شما را آزار می‌دهد ، عمل ‌کند. به همین دلیل، ما باید در مورد اینکه چگونه به موفقیت دست یابیم، دیگر صحبت نکنیم. در عوض، ما باید زمان بیشتری را صرف آموزش مغز خود کنیم تا فرصت‌هایی برای موفقیت در سراسر وجود خود داشته باشیم.

در اینجا ۶ دلیل برای تجدید نظر در مورد موفقیت وجود دارد:

 

۱. صحبت کردن منجر به انجام این کار نمی‌شود

 

البته، اینکه به آخرین پادکست از  ( تیم Ferriss ) گوش دهید بسیار هیجان انگیز می باشد چرا که از مجریان برتر جهان به اشتراک می‌گذارد. به همین ترتیب، نشستن در کنار دوستان و صحبت کردن در مورد یک ایده کسب‌وکار جدید و یا فکر کردن به اینکه چگونه تا 76 ماه اینده ثروتند شویم جالب است، اما صحبت کردن منجر به انجام این کارها نمی‌شود.

 

به این فکر کنید که چگونه زمان خود را صرف کنید . سعی نکنید کمی بیشتر تحقیق کنید و یا کمی بیشتر بررسی کنید. ۵ ثانیه  از این افکار دست بر دارید  تا افکار خود را مرتب کنیدو کاری را که مطمئن هستید انجام دهید.

۲. موفقیت برای همه متفاوت است

 

قبلا این را گفته‌ام و دوباره می‌گویم، موفقیت توسط فرد تعریف می‌شود. برای کسی که در فقر زندگی می‌کند و فقط برای تامین غذای کافی برای خانواده رو به رشد خود مبارزه می‌کند، موفقیت می‌تواند به معنی گرفتن شغل ثابت در هر جایی باشد که قبوض را پرداخت کند. برای ان دسته از ما  به اندازه کافی خوش‌شانس هستیم که یک شغل ثابت و یا یک شغل مشخص داشته باشیم، اغلب می‌توانیم موفقیت را با آنچه که هر روز می‌بینیم، تعریف کنیم. معمولا این تعاریف از موفقیت کاملا غیر واقعی هستند و نیاز به سازگاری کامل دارند. بنابراین، به جای اینکه در تعریف فرد دیگری از موفقیت جا بگیرید، از خودتان بپرسید در این لحظه چه چیزی برای شما اهمیت دارد، و سپس به دنبال آن بروید.

۳. همه چیز بستگی به  طرز تفکر دارد

 

امروزه، افراد زیادی با مشکلات سلامت روانی از جمله اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند. بسیاری از افراد ارتباط بین سبک زندگی پر استرس و نیاز به مقایسه مداوم خود با دیگران را ترسیم کرده‌اند. برای بسیاری از ما استرس می‌تواند به شدت برای بهره‌وری کار و شادی  مضر باشد. اگر می‌خواهید واقعا موفق شوید،باید این طرز تفکر را که باید در لحظه زندگی کرد را در خود رشد و توسعه دهید.

۴. تلاش برای برای کمال باعث تضعیف روحیه می شود

 

در حالی که تلاش برای تعالی می‌تواند انگیزه لازم را فراهم کند، اما تلاش برای کمال می‌تواند ناامید کننده باشد. نگذارید که با نرسیدن به اهداف خود تضعیف شوید. در عوض، برای  دستیابی به بهترین‌ها تمرکز کنید و سپس به آرامی در طول زمان به انها بهبود بخشید.

۵. مقادیر شما در طول زمان تغییر خواهند کرد

 

چه بخواهید و چه نخواهید، ارزش های شما در طول زمان تغییر خواهند کرد. شما لزوما همان چیزهایی را که در دبیرستان دوست داشتید را - پس از ازدواج و بچه‌دار شدن نمی‌خواهید.

۶. به دنبال نیروی محرک اصلی خود بگردید

 

داشتن انگیزه نیازمند یادگیری مداوم ، داشتن توانایی، ایجاد حس شایستگی و داشتن حس عمیق تری از هدف است. اشتیاق به  یادگیری جز کلیدی موفقیت است. از قضا، بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند تا احساس موفقیت کنند ، احساس می‌کنند که باید همه چیز را بدانند و قبل از رسیدن به هر سطحی از موفقیت، کارشناس شوند.

 

همیشه تلاش کنید تا مانند " ۵۰۰ " مدیر " موفق یاد بگیرید که در هر سال حدود ۵۰ یا بیشتر کتاب می‌خوانند. به همین ترتیب، انگیزش از توسعه  یک مهارت یا حوزه  مشخص نشات می‌گیرد. ترکیب این دو باعث می شود ما درک بهتری از هدف خود داشته باشید.

 

اینکه این طرز فکر مقایسه خود با دیگران را کنار بگذاریم بسیار مشکل می باشد. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پیوسته به هم متصل است. حالا بیشتر از همیشه، ما همه اخبار را در زمان وقوع ان می‌بینیم، و می‌توانیم فورا متوجه شویم که چه کسی در مقایسه با بقیه خوب عمل می‌کند. شما همیشه فرصت‌هایی برای مقایسه خود با دیگران دارید، اما حقیقت مساله این است که اگر ما از خود و تعریف خود از موفقیت خوشحال باشیم،به  تنهایی  قادر به ادعای موفقیت خواهیم بود.

منبع: addicted2success


19 خرداد 1397, 10:47 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up