ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

مهربانی و بخشش


 همان طور که می دانید روابط پایدار منجر به مهربان و بخشندگی می شود. در این موضوع هیچ شکی نیست اما ایا به همین سادگی می باشد . جان گوتمن، روانشناس و همسرش جولیا در موسسه گوتمن به مطالعه روابط سالم بین زوج های متاهل در 4 دهه اخیر پرداختند.نتایج ان ها به طور علمی ثابت و دقیق می باشد. صرف نظر از متغیر های افتصادی-اجتماعی ، سن، وضعیت مالی، پیشینه خانواده، کودکی و قومیت 0- دو ویژگی مشخص برای داشتن روابط شاد و وموفق وجود دارد.

 


مهربانی و بخشش

این مقاله بسیار جالبی می باشد و زمانی که پارتنرم ان را برایم خواند مرا به فکر فرو می برد.من واقعا علاقمند به ساختن یک رابطه عالی هستم.من روابط خوب ، بد و متوسطی داشته ام اما الان تمام تمرکزم روی داشتن یک رابطه عالی می باشد.برای انجام این کار باید انقدر ادامه بدهم تا یک رابطه خوب با خودم داشته باشم.تنها ان موقع است که می توانم روابط روشن وبا اصالتی بسازم - یک رابطه عالی .

 

این مقاله به من نشان داد که چه زمانی و کجا من با خودم مهربان و بخشنده بودم و چه زمانی و کجا با دیگران.اینکه با خودمان مهربان و بخشنده باشیم خود خواهی نیست.هر چه بیشتر به ان فکر می کنم احساس می کنم اینکار باید اجباری و ضروری باشد.این نوع مراقبت از خود به من این امکان را می دهد که در زندگی دوستان، خانواده ، مشتریان و همکارانم حضور داشته باشم.


 

من خودم را به خاطر این باور که شایسته محبت و سخاوت خودم نیستم ، می‌بخشم.


من به خودم این اجازه را می دهم که بسیار با مهربانی و بخشنده از خودم مراقبت کنم.


من می توانم خودم را تا اخر عمر رها کنم- اینکار را امتحان کردم ولی بسیار فجیح می باشد یا می توانم بسیار مهربان و بخشنده از خودم مراقبت کنم.من این انتخاب را به این دلیل انجام می دهم که از خودم و دیگران مراقبت کنم.

من آزاد هستم که امروز نسبت به خود مهربان و بخشنده باشم...


امروز صبح زمانی که برای اولین بار کنار استخر رفتم با خودم بسیار مهربان بودم.اما ایا داشتن روابط مهربان و بخشنده به همان اندازه که جان گوتمن و همسرش جولیا گوتمن می گویند ساده است.

من تبدیل به یک فرد مهربان و سخاوتمند می شوم که با من آغاز می شود.


 

همچنان که دنیا در حال پیشرفت می باشد ، روابط آسان‌تر و مشارکت‌ها در واقع مکانی امن برای رشد می باشدو این زمانی است که با خودمان مهربان و سخاوتمند باشیم.

 منبع: suzecasey.com

 

 
20 خرداد 1397, 10:49 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up