ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه از طریق شکست موفق شویم

بسیاری از مردم هیچ نوع شکستی را در برنامه زندگی خود جا نمی دهند .و بدترین چیز در دنیا برای انها همین شکست می باشد.


این نشان می دهد که انها به این دلیل که  شکست ناپذیر نیستند  به قدر کافی در انجام کارها موفق نمی شوند.زمانی که این طرز تفکر شکل می گیرد هر نوع پیشرفت و تغییر در زندگی برای فرد غیر ممکن می شود.

زمانی که نمی توانید زندگی خود را کنترل کنید و هر کاری که انجام می دهید به شکست ختم می شود با متوجه این باشید که مسبب این مشکل خود شما می باشید. همه در کارهایان دچار شکست می وند اما مهم ترین مسئله این است که شما چگونه با این شکست برخورد می کنید.

 

شکست پایان کار نیست،بلکه شروع کار بعدی می باشد. شکست باعث می شود شما با گزینه های جدیدتری در زندگیتان اشنا شوید.ناامید نشوید و بارها امتحان کنید تمام کارها را کامل انجام دهید چرا که هر بار راه حل های جدیدی پیدا می کنید.

 

مهم ترین مسئله درباره شکست:

شکست را قبول کنید چرا که همه در یک مرحله از زندگی با ان مواجعه می شوند. و این برای اغلب شما اتفاق افتاده است ، همه شما باید شکست های زندگیتان را بررسی کنید و دلیل انها را پیدا کنید چرا که برای رشد شما در زندگی بسیار ضروری می باشد.

 

شکست به این دلیل اتفاق می افتد که ما دقیقا نمی دانیم چه کاری انجام می دهیم واز همه مهم تر ما نمی دانیم چطور از اشتباهاتمان درس بگیریم و این موضوع باعث می شود ما در وهله اول دچار شکست  شویم .مهمترین مسئله این است که ما از شکست های زندگی مان درس بگیریم که به ان هنر شکست می گویند. شکست باعث می شود شما فرد بهتری شوید.

برای رسیدن به این مرحله از زندگی شما باید قدرت مواجعه با شکست را داشته باشید. انجام این کار به سخت کوشی زیادی نیاز دارد، شما نیاز دارید به موارد زیر فکر کنید:

چه چیزی باعث شد شکست بخوریم؟ ایا این کمبود امادگی است؟ کمبود اطلاعات است؟ نبود وقت کافی؟ شما باید دلیل ان را پیدا کنید.


چه چیزی باعث شده اینکار را در اولویت انجام دهید؟ دقت داشته باشید هنگام شکست چه نوع طرز فکری با شما همراه می باشد. ایا خیلی عصبانی شدی؟ ایا به دنبال توصیه های ضعیف بودی؟ایا فکر می کردی بهترین کار همین می باشد؟

به این نوع موقعیت ها و افکار دقت داشته باشید، و شروع به پیدا کردن راه حلی کنید که زمانی فکر می کردید بسیار مشکل می باشد ،زمانی که شما همه چیز را خوب بررسی می کنید، متوجه دلیل شکست خود می شوید و شروع به پیدا کردن راه حل برای این موضوع می کنید.

 

هنر شکست همان توانایی قبول ان می باشد و سپس تخته پرشی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت در سالهای اینده می باشد. شما چطور این کار را انجام می دهید. البته چیزی است که تا زمانی که دلیل شکستتان را متوجه نشوید نمی توانید به ان فکر کنید.

 

رسیدن به این مرحله مهم ترین موضوع برای هرفردی می باشد چرا که به شما در پیدا کردن دلیل شکست هایتان کمک می کند.  شما اگر بتوانید از این شکست هایتان خوب استفاده کنید شانس بسیار بهتری برای موفقیت در زندگی تان دارید. به شکست خوردن عادت کنید وسعی کنید از ان چیزهای زیادی یاد بگیرید.


منبع: getmotivation.com

 

 
21 خرداد 1397, 10:31 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up