ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

قبل از شروع کاری ، لازم نیست همه چیز را بدانید.

شما نیازی نیست همه چیز را قبل از اینکه انجام دهید بدانید

هیچ چیز بدتر از این نیست که خودتان را برای رسیدن به موفقیت تحت فشار قرار دهید واینکه هیچ احتمال شکستی را در نظر نگیرید.

ما در فرهنگی زندگی می کنیم که بسیار کمال گرا هستند .هر بار که مجله ای را می خوانم یا تلویزیون تماشا می کنم احساس می کنم که هکه ما به دنبال یک زندگی مرفه، اندامی  خاص، بچه هایی خوب، خانه هایی مجلل هستیم. و اغلب به دنبال این هستیم که کارهایی بی نقص انجام دهیم. هیچ چیز اندازه تلاش برای کامل بودن و در نظر نگرفتن هیچ گونه شکستی درکارمان موفقیت ما را از بین نمی برد.

من در چند ماه اخیر در حالی که کتاب سوم خود را می نوشتم در کلمات غرق شده بودم. "شجاع". زمانی که شما کتاب یا حتی وبلاگ می نویسم یکی از دغدغه های من این است که هنگام انتشار انها هیچ گاه از نوشته هایم راضی نیستم. و این کتاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر این کتاب قبل از اینکه به قفسه هابرای فروش برسد به  دستم می رسید  به احتمال زیاد اصلاحاتی در ان انجام می دادم. کتاب ها ، کلمات و زندگی نیز شبیه این است. همیشه این عقیده وجود دارد که بهتر از این نیز می شود.

یکی از فصل های این کتاب " فراموشی کامل" می باشد.به اندازه کافی خوب بودن کافی می باشد. نیازی به گفتن نیست، توصیه من این است که برای خودمان زندگی کنیم، واقعیت این است که اگر من صبر می کردم تا همانند نویسندگان مطرحی که الان کتاب هایشان در قفسه ای من وجود دارد استعداد ادبی پیدا میکردم هیچوقت  چیزهای مزخرف نمی نوشتم. و همچنین اگرویرایش کتابم را تا کامل و بی نقص شدن ان متوقف می کردم الان هیچ کس نمی توانست ان را بخواند.

واقعیت این است که شما الان برای شروع کارهایتان و رسیدن به اهداف جدید به اندازه کافی خوب می باشید. و برای رسیدن به ان باید به قدر کافی شجاعت داشته باشید که خودتان را باور کنید .بله، شما به اندازه کافی باهوش، قوی ، شایسته می باشی و به اندازه کافی توانایی این را داری که از همین الان شروع کنی... همان طور که الان هستی و به همان اندازه ای که نقص داری...

به عنوان مثال در نظر داشته باشید چه تعداد از بزرگسالان ما در کودکی شنا کردن را یاد نگرفته اند و الان نیز در بزرگسالی با توجه به همان کودکی از یاد گرفتن ان خودداری می کنند. زمانی که می خواهید کاری را که به زندگی و اینده شما پیشرفت می دهد را انجام دهید سعی کنید در همان دام نیوفتید.  

در عوض به خودتان اطمینان داشته باشید تا هر کاری را که می خواهید، انجام دهید و باور داشته باشید که یاد می گیرید و اینکه چقدر کارتان را خوب انجام دهید هیچ اهمیتی ندارد.این شعار را به خاطر داشته باشید که "کاری کردن بهتر از ...." که به شما خیلی کمک خواهد کرد.

همان طور که برن براون نوشته است تلاش برای درک تفاوت بین تلاش سالم و کمال گرایی در زندگی شما بسیار حیاتی می باشد. بهتر است اینگونه بپرسم، اگر یک کاری را به اندازه کافی خوب انجام ندهید چکار می کنید؟ اجازه نده که ترس باعث شود احساس کنی به قدر کافی توانایی انجام کاری را نداری شما باید به توانایی و استعداد خود اطمینان داشته باشید.اگر این ترس در زندگی شما باقی بماند شما را از زندگی که به دنبال ان هستی باز می دارد، کمال گرایی را فراموش کن و با نبود ان کنار بیا.

 

منبع: getmotivation.com


21 خرداد 1397, 15:24 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up