ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

مشغول کار باشید،تا شادتر شوید

به نقل از دانشگاه شیکاگو و دانشگاه شانگهای در علوم روانی، افرادی که سرشان شلوغ است،حتی با فعالیت نسبتا بی‌هدف، تمایل دارند شادتر از کسانی باشند که اینگونه نیستند.


محققان به این نتیجه رسیدن که برای جلوگیری از افسردگی ناشی از بیکاری فاکتور هایی نظیر نیاز به امرار معاش و کمک به دیگران وجود دارد.

 

کریستوف کی هس اینگونه توضیح داد که:

پدیده کلی که برای من بسیار جالبه این است که چرا مردم در جامعه مدرن اینقدر مشغول به کار هستند. مردم مدام به این ور ان ور می روند و بیش از حد ممکن سخت کار می کنند.

از داوطلبان خواسته شد تا یک نظرسنجی را تکمیل کنند و سپس ۱۵ دقیقه صبر کنند تا نظرسنجی بعدی آماده شود.به انها فرصت داده شد تا نظرسنجی تکمیل شده را باز گردانند و تا 15 دقیقه کاری انجام ندهند وتنها می توانند در ان زمان پیاده روی کنند یا به یک جای دور بروند تا زمان بگذرد و بیکار نباشند .زمانی که نظرسنجی ها بررسی شد ،پاداش هردو شکلات بود. شرکت کنندگانی که  برای اجتناب از بیکار ماندن به جاهای دور دست رفتن خوشحال تر از بقیه بودند.

مطالعات نشان می دهد اگر پاداش هر دو شیرینی باشد شرکت کنندگان گزینه  نزدیک را ترجیح می دهند. با این حال حتی اگر طعم شکلات ها با هم فرق داشت احتمال بیشتری وجود داشت تا شرکت کنندگان مکان دورتری را انتخاب کنند. محققان اینگونه استدلال می کنند که این موضوع باعث ایجاد انگیزه در انها می شود. انها به این نتیجه رسیدند که استفاده از اصولی که افراد دوست دارند انگیزه بیشتر برای داشتن کارکرد بالاتر ایجاد می کند.

 

کریستوفر کی هس گفت:

به عقیده من اگر بتوانیم مکانیزمی برای افراد بیکار به وجود بیاوریم تا انها را مشغول کاری که برای انها مضر نباشد کنیم بهتر از کارهای مخرب می باشد.

منبع:

 

منبع: psyarticles.com
27 خرداد 1397, 10:00 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up