ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

زنان بخشنده تر هستند

طبق تحقیقات جدید دانشگاه حقوقی غرب با ریاست جان تمپلتون که در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده است متوجه شده اند که مردان سخت تر از زنان می بخشند اما این شکاف جنسیتی به این معناست که اگر مردان با حس همدردی نسبت به یک متخلف برخورد کنند، انها ممکن است خودشان هم به همان شوه عمل کنند.

 

این تفاوت جنسیتی از نتایج سری تحقیقات بین سالهای 1998 تا 2005 با بیش از 1400 دانشجو انجام شده است. در این تحقیقات از شرایط فرضی استفاده شد،جرایم واقعی،نظرسنجی ها و شرایط فردی و گروهی در مطالعه روی توانایی بخشش انجام شد. افرد در هر دو جنسیت زمانی که بتوانند مجرم را تشخیص دهند بخشنده تر می شوند. همدلی باعث می شود که کمتر احساس گناه کنیم وقدرت درک را بالا می برد و منجر می شود با کسانی که علیه انها مرتکب جرمی شدن احساس مشابه ای داشته باشند. هر یک از این فاکتورها پیش بینی کننده نگرش های بخشنده تری است. محققان به این نتیجه رسیدند که زنان از سنین پایین همدلی را یاد می گیرند و ساختار روابط خود را اولویت بندی می کنند.

 

جولی جولا اکسلن، روان شناس نویسنده سرشناس گفت:

تفاوت جنسیت چیزی نیست که ما پیش بینی کنیم. ما واقعا کلافه شده ایم چون بارها و بارها ان را در مطالعاتمان اورده ایم. ما تلاش کردیم ان را توضیح دهیم اما مدام در ازمایش ها تکرار می شد. محققان همچنین این توانایی را برای شناسایی مجرم و عفو در تعارضات بین گروهی یافتند که این موضوع را به نگرش‌های ۹ / ۱۱ تروریست مرتبط می‌کند.

 

جولی جولا اکسلین توضیح داد:

زمانی که مردم تصور کنند که دولت خودشان اقداماتی شبیه به تروریست ها انجام دهد ، کمتر دچار حس انتقام می شوند. برای مثال انها کم تر بر این باور می شوند که مجرمان باید ر جا کشته  یا اعدام شوند و بیشتر حامی مذاکرات و کمک های اجتماعی می شوند.  

 

منبع: psyarticles.com
28 خرداد 1397, 09:43 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up