ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

بحث دخترانه اضطراب را افزایش می دهد

 

طبق تحقیقی ازدانشگاه میسوری که در منتشر شده در روانشناسی رشد، نشان می دهد که بحث بیش از حد در مورد مشکلات با دوستان (همدردی) ممکن است تأثیر منفی بر تنظیمات عاطفی در دخترانی نسبت به پسران هم سن شان داشته باشد وباعث اضطراب و افسردگی در ان ها می شود.

محققان آماندا جوز رز، وندی کارلسون، و اریکا م. والر مطالعات طولی شش ماهه از 813 دختر و پسران از کلاس های سوم، پنجم، هفتم و نهم انجام دادند تا هزینه ها و مزایای مربوط به همسالگی را آزمایش کنند. آنها دریافتند که این فرآیند به طور کلی سطح بالاتری از دوستی را پیش بینی کرده است، اما دختران همچنین نشانه های افزایش افسردگی و اضطراب را تجربه کرده اند و منجر به وابستگی عاطفی در ان ها می شود.

آماندا جی. رز، نویسنده و استادیار روانشناسی می‌گوید:

علائم اضطراب ( و احتمالا، سطح افزایش‌یافته نگرانی‌ها و نگرانی‌های ) و یک دوست خوب می تواند زمینه وابستگی عاطفی را تقویت کند.

محققان معتقدند که وابستگی عاطفی باعث می شود دختران به مشکلات احساساتی تر از پسران برخورد کنند. به احتمال زیاد مسئولیت شخصی را برای شکست هایشان می پذیرند.

آماندا ج رز توضیح داد:

این یافته ها جالب است، زیرا اهداف دختران هنگام بحث درباره مشکلات ممکن است به دنبال حمایت های مثبت باشد. با این حال اینگونه بحث ها باعث افزایش افسردگی در ان ها می شود. محققان در برابر "احساس امنیت دروغین" با دوستی های ظاهری در مورد جوانان به خصوص در دختران هشدار می دهند. مطالعات پیشین نگرانی‌ها در مورد جوانان منزوی از نظر اجتماعی را مورد تاکید قرار داده‌است ، اما در مطالعات کنونی، خطر افسردگی و اضطراب را در صورت وجود دوستی های مبتنی بر همبستگی عادی باشد را شناسایی می‌کنند.

منبع: psyarticles.com
29 خرداد 1397, 08:48 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up