ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چرا زنان به رنگ صورتی تمایل دارند

در یک مطالعه از سوی محققین دانشگاه نیوکاسل، از سوی آنیا هارلبرت و یوزها لینگ که درعلم زیست‌شناسی منتشر شد ، بر این عقیده هستند که زنان و مردان در انتخاب رنگ متفاوت هستند . زنان رنگ صورتی را نسبت به مردان بیشتر ترجیح می دهند.

آنیاهارلبرت گفت:

"اگر چه انتظار داشتیم تفاوت های جنسیتی را پیدا کنیم، با توجه به سادگی تست ما، از این که آنها چقدرقوی بودند، شگفت زده شدیم".

از مردان و زنان جوان (171 قوم یونانی بریتانیایی) خواسته شده بود که  رنگ های مورد علاقه شان را از یک سری مستطیل های زوجین، با سرعت ممکن انتخاب کنند. به طور کلی، تفاوت‌ها به اندازه کافی روشن بودند تا رابطه جنسی یک شرکت‌کننده را پیش‌بینی کنند. برای بررسی اینکه آیا بیولوژی یا فرهنگ تاثیرگذار بود، محققان یک گروه کوچک از مردم چین را مورد آزمایش قرار دادند. نتایج مشابه بودند و از این فرضیه حمایت کردند که تفاوت‌های جنسی ممکن است یک مولفه بیولوژیکی داشته باشند . نتایج نشان داد که رنگ مورد علاقه جهانی آبی است.

آنی هورلبرت پیش بینی کرد:

به عقب برگردیم به روزهای " ماجراجویانه" که طبیعتی با آسمان صاف و آبی را ترجیح می دادیم چراکه  رنگ آبی از نشانه های یک آب و هوای خوب بود.

زنان از میان رنگهای قرمز و سبز تمایل بیشتری نسبت به رنگ قرمز نشان می دهند و این تمایل ترجیح رنگ زنان را مقداری به سمت قرمز متمایل می کند و از رنگ ابی دور می کند.این موضوع ترجیح رنگ زنان را در مقایسه با دیگران بیشتر به سمت رنگ های صورتی و بنفش متمایل می کند.

تحقیقات نشان می دهد که توضیح این موضوع را می توان در جوامع اولیه شکارچی جست وجو کرد که درانها زنان بیشتر وظیفه چیدن میوه ها و غذاهای گیاهی را داشتند چونکه از توانایی تشخیص میوه های رسیده وقرمز برخوردار بودند.

تکامل باعث شده است که زنان بیشتر به سمت رنگ قرمز متمایل باشند چونکه رنگ قرمز نشانه ی خوبی تلقی میشده به دلیل اینکه میوه های رسیده قرمز بودند و کسانی که سالم بودند صورتی قرمز تر از افراد مریض داشتند پس فرهنگ عمومی زنان را به علاقه بیشتر به رنگ قرمز سوق داده است.

محققان تلاش میکنند تا با تحقیق برروی کودکان در سنین پایین درست بودن این فرضیه ها را به اثبات برسانند و درک عمیق تری از قدرت تشخیص رنگ انسان پیدا کنند.

منبع:  psyarticles.com

 

 
4 تیر 1397, 12:46 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up