ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

5 راه ساده برای تشدید خوشحالیتان


با این همه تقاضا از زمان ,انرژی و کیف پول از سوی خانواده و دوستان اینکه بفهمیم چه چیزی شما را خوشحال می کند خود یک نوع چالش است.اگر شما شادی های خودتان را اولویت بندی نکنید هیچ کس دیگری هم نمی تواند این کار را انجام دهد. این پنج روش ساده به شمابرای افزایش شادی هایتان کمک می کند بنابراین می توانید از فرسودگی, در هم شکستنخلاص شوید.

1.وقت بیشتری را در هفته برای خودتان اختصاص دهید

بیایید با ان رو به رو شویم, بیشتر زندگی ما در ارتباط با افراد دور و برمان است. کار,دوستان,همسران,شریکان و خانواده و غیره.ما بیشتر روز را نیاز داریم که با افراد مختلف در ارتباط باشیم و واقعا خسته کننده است. این موضوع که شما حداقل یک ساعت از برنامه ریزی های روزانه خود را به خودتان اختصاص دهید بسیار اهمیت دارد.

کارهایی که از ان لذت می برید را انجام دهید. این کار می تواند گوش کردن به موسیقی, مطالعه کردن و بیرون کار کردن باشد انجام این کارها به تنهایی می تواند به شما کمک کند تا با خودتان ارتباط بهتری داشته باشید .

2.نه گفتن مهم ترین کلمه در لغتنامه شماست.

شاد کردن دیگران چیزی است که همه ی ما دنبال ان هستیم. اینکه به دیگران کمک کنید و زندگی راحتی برای ان ها درست کنید احساس خوبی است اما مشکل اینجاست که ما اغلب خودمان را در بله گفتن بیش از حد به دیگران قربانی می کنیم.

اینکه یاد بگیریم به دوستان ,همکاران و همکلاسی هایمان نه بگویم نه تنها بهره وری شما را افزایش می دهد بلکه باعث بهبود زندگی شما نیز می شود.وقتی که شما مرزهای روشنی را برای چیزها یی که نمی خواهید مشخص می کنید جایی برای افراد و کارهایی که شما را خوشحال می کند باز می شود. و به خاطر داشته باشید برای نه گففتن به دیگران مجبور نیستید توضیح دهید.

3. با انجام یک رویه خاص تکانی به روزتان دهید

حتی افراد شاد هم یک دوره های استرس زایی را می گذرانند. یکی از بزرگترین مسائلی که باعث ناراحتی,فرسودگی و استرس های مزمن پیاپی می شود این است که ما ان استرسی که در طول روز برایمان به وجود امده است را رها نمی کنیم.

وقتی که شما لپ تاپتان را می بندید و به طرف در می روید مهم ترین چیز این است که شما یک روالی را پیش ببرید که تمام مشکلات را از قلب خود خارج کنید این را می تواند با گوش کردن به موسیقی یا 20 دقیقه صحبت کردن با همکارتان درباره استرس های طول روز باشد یا می تواند گذاشتن اهنگ مورد علاقه تان و رقصیدن باشد .اینکه شما به ذهن و بدنتان اجازه دهید تا به طور صحیح استرس از بذ=دنتان خارج شود بسیار اهمیت دارد.

اینکه جایی داشته باشید تا در پایان هر روز احساسات منفی را از خودتان جدا کنید به شما کمک می کند از این احساسات عبور کنید نه اینکه ان را در خود ساکن نگه دارید.

4. یک پاکسازی در کمدتان انجام دهید

کمد لباس ما خاطرات زیادی در خودش جای داده است _خوب یا بد, آن‌هاتمایلدارندجاییباشندکه مامقدارزیادیبارعاطفی,همبه صورت استعاریوهمبه معنای واقعیذخیره می‌کنیم.بروید سراغ کمدتان و لباس مورد علاقه تان را که اخیرا پوشیدیت را بردارید حتی اگر ان شلوار ورزشی یا تی شرت باشد یا یک لباس کاملا مناسب ,این نقطه شروع شماست.

هر چیزی در کمد لباس یا دراور شما وجود دارد شما را به وجد می اورد. خدتان را از هر لباس کوچک یا بزرگ یا هر لباسی که بار عاطفی برای شما دارد(مثل لباس عروسیتان بعد از طلاق )خلاص کنید .

استایل شما این فرصت را فراهم می کند تا نشان دهد شما چه کسی هستیدهمچنین لباسی که می پوشید در بهتر کردن خلق و خوی شما بسیار موثر است.

5.هر روز به حساب بانکی خود نزدیک شوید

با پول نمی توان خوشحالی خرید اما پول فرصت هایی را ایجاد می کند.بیشتر مردم از داشتن پول می ترسند و از ان مثل یک طاعون دوری می کنند. چک کردن حساب بانکی کم ترین علاقه ان هاست.ان ها از پرداخت قبوض شان متنفرند همچنین ان ها ایمیل هایشان را تا مطمئن نشوند از طرف بانک نیست باز نمی کنند.

روبه رو شدن با وضعیت مالی چه خوب باشد چه احتیاج به درست کردن داشته باشد در هر صورت تنها به شما در بهبود ان کمک می کند. شما می توانید از مشاور مالی خود در بانک کمک بگیرید تا برنامه ای برا بهبود وضعیت مالی خود پیدا کنید.شما ممکن است گزینه های بیشتر از انچه که می دانید در دسترس داشته باشید.

اینکه روزانه یا هفتگی وضعیت مالی خودتان را چک کنید به شما در کسب درامد بیشتر کمک می کند و شما را به استقلال مالی می رساند.

شایدبرایکابل نتفلیکس ,وهولوبیشتر هزینه کنید , امااینهزینهبیشاز این مقرون‌به‌صرفهخواهدبودکهفقطنت فلیکسوHBOرادنبال کنیدچوناینتنها چیزیاستکهشما درهر حالتماشامی‌کنید.شماهرگزنمی‌دانیدکه گزینه‌هایبیشتردرکجاپنهانمی‌شوندتازمانیکهنزدیکبهحقیقت وضعیتمالیخودشوید.               

منبع: addicted2success.com         

5 اردیبهشت 1397, 11:46 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up