ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

چگونه متوجه شویم چه قابلیت هایی داریم و چگونه به ان ها دست پیدا کنیم

من تا به امروز فرصت هایی را برای انجام کارهایی داشتم که زندگی و حرفه ام را به سمت مرحله کاملا جدیدی پیش ببرد.و ان مرا از پشت کیبور به سمت کانون توجه منتقدان , افراد قدرتمند,افراد مورد علاقه ام و توده مردم کشاند.

در بسیاری از راه و روش ها این تقاطع بسیار خطرناکی است.چیزهای زیادی برای اشتباه پیش رفتن وجود دارد. به طور معمول من پر از باور و ایمان هستم اما در چند روز گذشته دچار شک شدم.

شاید من نباید به این زودی به هدفم برسم. شاید من از اینکه واقعا چه چیزی را دوست دارم گیج شدم . شاید من هنوز مهارت های لازم را ندارم.

 

 

 

چیزی که اینجا می شنوید افکاری هستند که هزاران سال پیش برای اهداف خاصی طراحی شدند مثل

هیچ کدام از این افکار تا زمانی که من قبولشان نکنم معتبر نیستند.

فهمیدن اینکه شما توانایی انجام چه کارهایی را دارید نیاز به چند نکته کلیدی دارد. و تبدیل شدن به ان سخت ترین مرحله می باشد.

در اینجا متوجه خواهید شد که چگونه بفهمید چه توانایی های دارید و اینکه چگونه به ان ها دست پیدا کنید:

اول باور داشته باشید.

این حرف انجیل نیست. من این را از یکی از کتاب های سروده های مذهبی بیرون نیاوردم. تا زمانی که خودتان متوجه نشید که چه قابلیت هایی دارید هیچ کس دیگری هم متوجه نخواهد شد.

در اینجا نیاز به یک تصویرسازی دارید. این سوال را از خودتان بپرسید که اگر هیچ مانعی برای رسیدن به اهداف وجود نداشت, چه اتفاقی می افتاد؟

من می خواهم شما فرض کنید که این یک مورد است.برای فهمیدن اینکه چه توانایی هایی دارید باید ان را بدون هیچ مانعی ,افکار منفی و نظرات دیگران تصور کنید.

زمانی که شما پی به قابلیت هایتان بردید انوقت باید شروع به باور ان کنید.این کار نیاز به این دارد که شما متوجه یک مثبت شوید و شهامت این را داشته باشید که یک کار فوق العاده انجام دهید.

باور در ابتدا نیاز به یک میزان بی توجهی دارد. به هر حال من فکر می کنم شما منطق را نادیده می گیرید .شما تا حدودی غیرمنطقی هستید و از عقل سلیم استفاده نمی کنید.شما با باور داشتن می توانید یک نسخه از اینده تان را که به چیز معناداری دست پیدا کردید می بینید به کسانی که از کار شما الهام گرفتند.

ان را واقعا بزرگ کنید

مرحله بعدی این است که از ان رویای بزرگی برای خود بسازید. ذهن ما اغلب ما را محدود می کند و مجبور می کند تا روی انچه که در گذشته انجام دادیم پایه ای شود روی انچه که می خواهیم در اینده انجام دهیم ,تمرکز کنیم.

چیزی احمقانه این است که نتایج گذشته لزوما اینده را پیش بینی نمی کند.اگر این درست بود همه ما روی بازار سهام براساس انچه که در گذشته اتفاق افتاده شرط می بستیم.و انوقت همه ما تبدیل به ثروتمندانی با قایق های بادی مجهز به بار می شویم.

داشتن یک رویای بزرگ خود یک هنر است. تخیلات شما از کودکی خاموش شده و از انجا که خلاقیت شما از سوی جامعه مکیده شده نیاز دارید عناصر رویاهایتان را دوباره احیا کنید و کودک درونتان را بیدار کنید.

اگر شما این رویا را داشته باشید که جلوی 50,000 نفر می توانید سخنرانی کنید و این اتفاق برای شما می افتد که جلوی 2000 نفر سخنرانی الهام بخشی داشته باشید, ایا این شکست است؟

قطعا جواب نه است. حداقل از رخت خوابتان بیرون رفتید و این شلنس را پیدا کردید. شاید صندلی های خالی زیاد باشد اما حداقل شما روی یک نفر تاثیر مثبت گذاشتید.

از نتایج خارج شوید

تمرکز روی نتایج کار مانع شما ازانجام قدم اول می شود. من هفته گذشته تمرکز زیادی روی این موضوع داشتم که ایا من می توانم ارائه دهم و اینکه ایا می توانم کار جسورانه ای انجام دهم که تا به حال انجام ندادم.

ترس باعث شد که من زندگی ام را نابود کنم و مانع من برای تایپ این همه حرف شد. در برخی موارد به این دلیل است که من می توانم بوی ترس را حس کنم و از فرسنگ ها دور ان را ببینم.من واقعا می توانم بفهمم که چه اتفاقی در زندگی من و حتی دیگران خواهد افتاد.

کاری را از ترس شکست انجام ندادند خیلی بدتر از این است که شما کاری را انجام دهید ولی موفق نشوید. ریسک نکردن در زندگی باعث می شود شما بقیه عمر خود را با پشیمانی بگذرانید.

درست تا زمان مرگتان از اینکه هیچ وقت نفهمیدید که شما چه قابلیت هایی داشتید ,پشیمان هستید.

پشیمانی بسیار بدتر از شکست همیشگی است

ندانستن همه چیز خوب است. بخشی از کشمکش اینکه شما چه قابلیت هایی داری که به ان برسید همین چیز هایی است که نمی دانید.مثلا فردی که من می خواهم در چند ماه یا چند هفته اینده به ان تبدیل شوم و فرصتی که من می ترسم به ان بله بگویم چون مطمئن نیستم که بتوانم به قولم عمل کنم.

نمی دانم ایا همان شخصی هستم که مردم در اینترنت فکر می کنند ؟ایا الهام بخش مردم هستم یا از مردم الهام می گیرم؟

ما هرگز جواب این سوالات را نخواهیم دانست. در زندگی شک و تردیدهایی است که ان را تبدیل به یک معما می کند.

در پایان تنها چند واقعیت وجود دارد:

شما باید به فرصت ها بله بگویید

شما نباید بیش از حد درمورد تصمیماتتان فکر کنید

شما نباید جواب همه سوالات را بدانید

شما نباید هر سناریو را در سر خود بازی کنید و انرژی خود را از بین ببرید

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که جرات داشته باشید و با اقدامات بی وقفه تبدیل به کسی شوید که واقعا قابلیت ان را دارید.

منبع: addicted2success.com

 
5 اردیبهشت 1397, 13:01 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up