ایران پرستیژ | موسسه خودنگاه شخصیت

9 سوال تمرینی که به شما در اولویت بندی مسائل مهم کمک می کند

شما سرتون خیلی شلوغه من این را می دانم. اگر مثل من هستید شما دائما از یک فعالیت به فعالیت دیگری می پرید.  اگر از یک تعهد به تعهد دیگری بروید وقت کافی برای فکر کردن ندارید. در تنهایی پرسیدن این سوالات از خودتان به شما کمک می کند تا درحرفه ی خود پیشرفت کنید یا کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانید. با این وجود این را به خودتان بدهکارید و کسانی که اطرافتان هستند وقت شما را برای تعیین اهداف و ارزوهایتان می گیرند البته اگر به دنبال پیشرفت واقعی در هر جهت زندگیتان باشید.

اگر درگیر مسابقه ای هستید, از خودتان این سوالات را بپرسید. فقط چند ساعت طول می کشد تا بشنید و جواب این سوالات را بدهید. اگر شما به عنوان عضوی از یک گروه کار می کنید در نظر داشته باشید این سوالات را در گروه مطرح کنید و یک بحثی در گروه با همدیگر داشته باشید.

دراینجا به 9 سوالی که ما باید دائما از خودمان بپرسیم اشاره شده است:

1.رشد اینده شما از کجا منشا می گیرد؟

این بستگی به کار و زندگی شخصی شما دارد.در نظر داشته باشید که ایا شما در جایگاه رشد احساسی, معنوی و فکری هستید.کجا بزرگترین فرصت را برای رشد دارید؟ به چه شکل این رشد ایجاد می شود؟

2.فکر می کنید چگونه استراتژی های فعلی شما براساس روندهای نو ظهور نظیر...(جاهای خالی را پر کنید)تغییر می کند.

هرکسی این تغییرات را تجربه می کند. شما با شیوه های مختلف به روش های مختلف تحت تاثیر قرار می گیرید و باید با تنظیم افکار و ارمان های خود امادگی رو به رو شدن با این تغییرات را داشته باشید.

3.چرا تا به حال موفق شده اید؟ چگونه این دلایل موفقیت در اینده تغییر خواهد کرد؟

در نظر داشته باشید که شما باید کارهایی انجام دهید که در گذشته عملکرد خوبی داشته است و روش هایی وجود دارد که ممکن است در اینده عملکرد خوبی نداشته باشند. لازم است بدانیم چیزی که در گذشته عملکرد خوبی داشته ممکن است در اینده همان عملکرد را نداشته باشد بنابراین شما باید روش هایی را برای تغییر افکارتان برای رسیدن به هدف در نظر بگیرید.

4.اگر شما پول ,زمان و منابع کافی دارید, چگونه باید ان ها را سریع و موثر برای رسیدن به اهدافتان سرمایه گذاری کنید؟

بعضی اوقات باید به این نکته توجه کنید ,اینکه اگر شما گزینه ای را برای سرمایه گذاری بیشتر در یک پروژه ای را داشتید چکار می کردید؟ فکر کنید اگر تمام پول و وقت دنیا را داشتید چکار می کردید؟ چگونه در تصمیمات و مراحل بعدی شما تاثیر دارد؟

5.ایا چیزهایی وجود دارد که شما بخواهید انجام ان را متوقف کنید یا روی ان تاکید کمتری داشته باشید؟

در نظر داشته باشید اخیرا چگونه وقت خود را گذراندید. ایا کارهایی انجام داده اید که بازده سرمایه گذاری نداشته است؟ ایا کارهایی انجام داده اید که مانع از توانایی تان برای انجام کارهای بیشتر شود؟ درباره عادات و افرادی که وقتتان را با ان ها می گذرانید فکر کنید. کجا می توانید شکل گذراندن وقتتان را تغییر دهید؟

6. اگر از شنیدن جواب "نه" نمی ترسیدید چه سوالی می پرسیدید؟

اکثر ما از حرکت به سوی اهدافمان اجتناب می کنیم زیرا از اینکه به ما نه گفته شود یا به نحوی رد شویم می ترسیم.رد شدن برای هرکسی اتفاق می افتد و ما نمی توانیم صرفا با اجتناب از انجام عمل از ان جلوگیری کنیم. اکثر اوقات کارهایی که شما از ترس نه شنیدن انجام نمی دهید دقیقا همان کارهایی هستند که باید انجام دهید.

7.زمانی که شما درباره اینده حرفه ای خود,کسب و کار و پروژه ای که روی ان کار مکنید فکر می کنید,بیشتر درمورد چه چیزهایی هیجان زده می شوید؟

اغلب اوقات ما چنان در مسائل جزئی روزانه مان گرفتاریم که در وهله اول دلیل کارهایی که انجام می دهیم را فراموش می کنیم. و همچنین درباره اینکه چرا درمورد بعضی مسائل هیجان زده می شوید؟ و درباره اینکه چرا شما مسیر مشخصی را اغاز میکنید؟ فکر کنید.

پول چیست؟ فرد موفقی که صبح از خواب بیدار می شود و شب به رختخواب می رود و در این بین هر کاری که می خواهد انجام می دهد.

8.اگر شما به اینده فکر کنید بیشتر نگران چه چیزی می شوید؟

این احتمال وجود دارد که چیزی که شما را در راه رسیدن به اهدافتان دچار نگرانی می کند این است که شما نمی توانید به تمام خواسته هایتان برسید.نگاهی دقیق به نگرانی های خود داشته باشید و دلیل این نگرانی هایتان را پیدا کنید.اغلب نگرانی ها بی اساس هستند و شما می توانید این نگرانی ها را از طریق نیروی محرک اراده کاهش می دهد.

9.رویای شما برای اینده تان چیست؟

این سوال چالش برانگیزی است که شما به ان پاسخ خواهید داد. رویاهای خود را برای آینده در نظر بگیرید، نه فقط برای این پروژه یا کسب و کار یا فعالیت، بلکه رویاهای طولانی بلند مدت داشته باشید.چه چیزی از زندگیتان می خواهید به نمایش بگذارید؟ می خواهید نشانه تان در جهان چه چیزی باشد؟

جزئیات بیشتری که شما می توانید در پاسخ به این سوالات قرار دهید,بیشتر می توانید برای شما یک راهبرد موثر برای رسیدن به اهدافتان ایجاد کند.پاسخ به این سوالات این ماه تنها دو سه ساعت طول می کشد و و من به شما اطمینان می دهم که تفاوت های زیادی در زندگی شما ایجاد می کند و اینکه چگونه در مورد آرمان های خود فکر می کنید.

منبع: addicted2success.com
8 اردیبهشت 1397, 15:34 / تحقیقات و مقالات

همایش ها و سمینار ها

چگونه مهره مار داشته باشیم

30 مرداد 1397 ,admin
چگونه مهره مار داشته باشیم ؟ کیفیت زندگی ما

سمینار دکتر فرهنگ

11 مرداد 1397 ,admin
سمینار نگاه نو به زندگی و تغییردر نوع نگاه

تست بزرگ فن بیان و اجرای

28 تیر 1397 ,admin
زیــــرا..... اهمیت خوب حرف زدن را به

همایش بزرگ

10 تیر 1397 ,admin
همایش بزرگ اداب معاشرت و تربیت کودکان سنین

سمینار عشق واگیر دار

21 خرداد 1397 ,admin
  سمینار عشق واگیر دار   آنچه
دانلود فایل صوتی دکتر اسلامی

عادت ها ( لینک دانلود)

03 اسفند 1396 ,admin
         

25راه که ثروت

03 اسفند 1396 ,admin
   
دانلود فایل تصویری دکتر اسلامی

25راه که ثروت

10 اسفند 1396 ,admin

عادت ها (تصویری)

10 اسفند 1396 ,admin
up